Aktualności

Najnowszy numer „Rozmaitości Jaworzyńskich” już dostępny

Najnowszy numer „Rozmaitości Jaworzyńskich” już dostępny

26-03-2021

Właśnie ukazał się kolejny numer „Rozmaitości Jaworzyńskich”. Dostępny jest w wybranych punktach na terenie gminy Jaworzyna Śląska.

 

W numerze m.in. 
- wskazówki, jak dobrze przygotować się do nadchodzących świat Wielkanocy, przekazane przez ks. Arkadiusza Chwastyka, proboszcza parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Jaworzynie Śląskiej. 
- fotorelacja z odwiedzin burmistrza Grzegorza Grzegorzewicza u sołtysów z gminy Jaworzyna Śląska. 11 marca obchodziliśmy Dzień Sołtysa. 
- wywiad z Katarzyną Szczerbińską-Tercjak, dyrektorem Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, o tym, co udało się zrobić przez 16 lat istnienia placówki, a także o sposobach radzenia sobie z obostrzeniami sanitarnymi.
- informacja o planowanym remoncie obiektów kolejowych w Jaworzynie Śląskiej.
- artykuł o utworzeniu punktu pomocy psychologiczno-pedagogicznej z telefonem zaufania w naszej gminie, a także wykaz punktów, gdzie mieszkańcy mogą szukać bezpłatnej pomocy, zarówno prawnej, psychologicznej, czy z zakresu ubezpieczeń społecznych.
- artykuł o Kacprze Jędrasie, młodym zdolnym wokaliście z Jaworzyny Śląskiej, który przebojem zdobywa serca słuchaczy z całej Polski. 
- wykaz sportowców uhonorowanych stypendiami burmistrza gminy. 
- wyniki konkursu grantowego dla mieszkańców gminy Jaworzyna Śląska na wymianę źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych w ramach projektu pn. „Wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej.   
- informacja o tym, co należy oddawać do Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów. - krótko o historii MKS Karolina Śląska, który w tym roku obchodzi 75-lecie istnienia.
- dla wszystkich miłośników szarad słownych – krzyżówka z nagrodami.
 
Gazeta jest dostępna w wybranych punktach na terenie gminy, a także w wersji online na stronie Urzędu Miejskiego, w zakładce Rozmaitości Jaworzyńskie. 
Zapraszamy do lektury!
 
 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30