Aktualności

Komisja zdecyduje, co dalej z budynkiem w Pastuchowie

Komisja zdecyduje, co dalej z budynkiem w Pastuchowie

02-03-2021

Rozpoczęły się prace komisji powołanej przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Od jej decyzji będzie zależeć, co dalej z budynkiem w Pastuchowie, w którym w sobotę 27 lutego zawaliła się ściana szczytowa. W najbliższych dniach rzeczoznawca wyda opinię, czy jest możliwy remont.


Zgłoszenie o osuwaniu się ściany straż pożarna otrzymała w sobotę tuż po godz. 16.00. Na miejscu zjawiły się trzy jednostki straży, inspektor nadzoru budowlanego, burmistrz gminy Jaworzyna Śląska Grzegorz Grzegorzewicz oraz zarządca budynku. W ciągu kilku godzin, mimo prac zabezpieczających konstrukcję, ściana runęła całkowicie. Nikt nie ucierpiał, natomiast dwie z pięciu rodzin zamieszkujących budynek musiało opuścić swoje lokale. Mieszkańcy schronienie znaleźli u najbliższych.
W poniedziałek 1 marca pracę rozpoczęła komisja powołana przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Od jej ustaleń będzie zależeć, czy budynek nadaje się do remontu, czy konieczna będzie jego rozbiórka. – Po zakończeniu prac komisji organ nadzoru budowlanego niezwłocznie wyda decyzję określającą zakres i termin wykonania niezbędnych robót w celu uporządkowania terenu katastrofy i zabezpieczenia obiektu budowlanego do czasu wykonania robót doprowadzających obiekt do stanu właściwego – informuje Barbara Rajca, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Pierwsze decyzje odnośnie prac zabezpieczających teren powinny zapaść jeszcze w tym tygodniu. – Czekamy na opinię komisji i zdecydujemy, w jaki sposób możemy wesprzeć poszkodowane rodziny. Czy będzie to mieszkanie socjalne, czy inna forma pomocy, zobaczymy – mówi burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz.

Foto: OSP Pastuchów

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30