Aktualności

Drogi oficjalnie oddane do użytku

Drogi oficjalnie oddane do użytku

13-08-2020

Po trwających kilka miesięcy remontach przyszedł czas na oficjalne oddanie do użytku dwóch dróg na terenie gminy. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w ramach rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych przeprowadzona została przebudowa ulicy Ogrodowej wraz z budową sieci instalacji kanalizacji deszczowej, sanitarnej i sieci wodociągowej.

Druga inwestycja dotyczyła remontu drogi powiatowej Jaworzyna Śląska-Piotrowice Świdnickie- Żarów, której znaczący fragment przebiega przez naszą gminę. Całkowity koszt prac przy ul. Ogrodowej wyniósł 2,3 mln złotych, z czego 1,9 mln koszt kwalifikowany (1,4 mln zł. pozyskane dofinansowanie z FDS). Remont drogi powiatowej kosztował 1,8 mln złotych (1,4 mln dofinansowanie z FDS, natomiast 400 tys. ze środków Powiatu Świdnickiego). Prawdopodobnie, gdyby nie wsparcie uzyskane z rządowego programu inwestycje te musiałby jeszcze czekać na realizację. Szczególnie w przypadku ul. Ogrodowej korzystanie z niej było już bardzo uciążliwe. W trakcie uroczystego otwarcia dróg Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz i Starosta Powiatu Piotr Fedorowicz serdecznie podziękowali obecnemu przedstawicielowi rządu w województwie - Panu Wicewojewodzie Jarosławowi Kresie, za sprawne i efektywne działanie programu, parlamentarzystom i radnym za przychylność w adresowaniu środków finansowych na te cele, a także wykonawcom i wszystkim tym, którzy przyczynili się do końcowego efektu.
W tym roku rozpocznie się przebudowa kolejnej drogi Jaworzyna Śląska-Bolesławice. Na to zadanie o wartości 2,1 mln zł, gmina pozyskała dofinansowanie rządowe w kwocie 1,550 mln zł.
 

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30