Aktualności

Są plany ponownego otwarcia

Są plany ponownego otwarcia

11-05-2020

Powoli i ostrożnie do szerszego funkcjonowania powracać będą kolejne instytucje, placówki, miejsca użyteczności publicznej. Od 6 maja ponownie można składać odpady w punkcie selektywnej zbiórki odpadów, więcej:

www.zukjaworzyna.pl

Już od 11 maja czytelników znów zaprosi biblioteka. O zasadach korzystania z jej usług można przeczytać tutaj: https://sokibp.pl/polecamy/aktualnosci/biblioteka-w-jaworzynie-otwarta-od-11-maja/
Dla zainteresowanych otwarte zostaną również duże boiska, użytkowane przez drużyny piłkarskie w Witkowie, Nowicach, Bolesławicach, Piotrowicach i Jaworzynie Śląskiej. Na nich możliwe będzie uprawianie sportu i trenowanie, ale z zachowaniem wszystkich obowiązujących obostrzeń. W przypadku zajęć zorganizowanych za przestrzeganie zasad sanitarnych odpowiedzialni są ich organizatorzy oraz uczestnicy.

Zamknięte pozostaną jeszcze boiska zlokalizowane przy szkołach w Jaworzynie (przy ul. Mickiewicza, Orlik oraz tzw. „kort” przy ul. Ceglanej) a także przy szkołach w Pastuchowie i Starym Jaworowie i inne w Czechach, Milikowicach, Pasiecznej, Nowym Jaworowie. Zamknięte pozostają nadal place zabaw.

Jak zostało to już zapowiedziane od 18 maja gotowe do pracy i sprawowania opieki nad dziećmi będą przedszkole i żłobek w Jaworzynie Śląskiej oraz oddziały przedszkolne przy szkołach w Starym Jaworowie i Pastuchowie. Decyzję o oddaniu dzieci pod opiekę podejmować będą indywidulanie rodzice. Placówki funkcjonować będą w nowym rygorze uwzględniającym przede wszystkim wytyczne sanitarne oraz obowiązujące przepisy i aktualną sytuację epidemiczną.

Od 18 maja planowane jest również przyjmowanie interesantów w obu budynkach Urzędu Miejskiego, ale z zachowaniem dodatkowych środków ostrożności.
Zamiarem jest, żeby ostrożnie przywracać kolejne funkcjonalności, jednak konkretne daty są zależne od rozwoju sytuacji i obowiązujących powszechnie przepisów i wytycznych. O następnych krokach mieszkańcy będą informowani na bieżąco.

 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30