Aktualności

SCALANIE GRUNTÓW

SCALANIE GRUNTÓW

11-02-2008

W dniu 7 lutego 2007 r na terenie trzech wsi z naszej gminy – Starego Jaworowa, Witkowa i Milikowic odbyły się spotkania z mieszkańcami poświęcone scalaniu gruntów.


W spotkaniach uczestniczyli przedstawiciele: Urzędu Marszałkowskiego - Pan Stanisław Talerzowski - Zastępca Dyrektora Wydziału Geodezji i Kartografii wraz z Panią Beatą Błaż - Kierownikiem Oddziału ds. Koordynacji Prac Urządzeniowo-Rolnych, Starostwa Powiatowego - Pan Paweł Kaśków z Powiatowego Biura Geodezji i Katastru w Świdnicy, radni i sołtysi zainteresowanych wsi oraz przedstawiciele Gminy Jaworzyna Śląska, na czele z Burmistrzem Panem Grzegorzem Grzegorzewiczem.
Zaproszeni goście w obrazowy sposób przedstawili ideę scalania gruntów podkreślając przy tym, że nasza gmina posiada już zatwierdzony Plan Urządzeniowo – Rolny oraz, że została wybrana do tego działania jako jedna z niewielu gmin.
Wyjaśniano, jak w sposób praktyczny ma wyglądać scalanie gruntów oraz odpowiadano na liczne pytania płynące od mieszańców.
Na wszystkich zebraniach Pan Talerzowski wielokrotnie podkreślał, że scalanie gruntów wymaga zgody właścicieli (użytkownika) jak i współwłaścicieli danej nieruchomości. Proces przystąpienia do scalenia rozpoczyna złożenie wniosku przez właściciela razem ze współwłaścicielami danej nieruchomości.
Proces scalania gruntów, to nie tylko łączenie poszczególnych działek rolnych i ich zamiana, ale również przy okazji m.in. realizacja zadań z zakresu modernizacji dróg dojazdowych do pól oraz melioracji.

 

 

 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30