Aktualności

Bożonarodzeniowy jarmark w Pfeffenhausen

Bożonarodzeniowy  jarmark w Pfeffenhausen

16-12-2019

W miniony weekend w partnerskiej gminie  Pfeffenhausen, w niemieckiej Bawarii odbył się tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy. Trzeba nadmienić, że tradycja jarmarków organizowanych w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie wywodzi się właśnie z Niemiec i sięga XIV-XV wieku. Na początku jarmarki przypominały swoisty dzień targowy, w trakcie którego można było się zaopatrzyć w charakterystyczne, świąteczne towary i specjały.

Z czasem jarmarki  stawały się coraz bardziej atrakcyjne. Oprócz aspektu handlowego nabierały również wymiaru kulturalnego, stając się miejscem spotkań i rozrywki, a także degustacji potraw i różnego rodzaju napojów.

Corocznie z naszej partnerskiej gminy przychodzi zaproszenie, do tego, aby na tamtejszym jarmarku świątecznym swoje stoisko zaprezentowała również delegacja z gminy Jaworzyna Śląska. Chętnie korzystamy z tego zaproszenia i co roku do Pfeffenhausen  udaje się nasza delegacja. W tym roku gminę reprezentowało sołectwo Pastuchów. Jak zwykle polskie potrawy i ciasta cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników jarmarku. Nasi reprezentanci wrócili cało i szczęśliwie przywożąc od mieszkańców Pfeffenhausen życzenia świąteczne.
 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30