Aktualności

Zmiana na stanowisku skarbnika gminy

Zmiana na stanowisku skarbnika gminy

24-09-2019

Podczas wrześniowej sesji radni dokonali zmiany skarbnika gminy. Po dwudziestu ośmiu latach pracy na rzecz gminy z dobrodziejstw zasłużonej emerytury zdecydowała się skorzystać Pani Barbara Krystyniak, która odpowiadała za finanse gminy w zasadzie przez cały okres „odrodzonego” samorządu gminnego.

Sesja rady miejskiej była nie tylko okazją do dopełnienia niezbędnych formalności, ale przede wszystkim do podziękowań za wieloletnią pracę na rzecz naszej gminy. Słowa wdzięczności do dotychczasowej skarbnik skierował m.in. Pan Artur Nazimek, z którym Pani B. Krystyniak rozpoczynała współpracę w urzędzie, gdy obecny przewodniczący rady był burmistrzem gminy. Wspominał on, jak na przestrzeni minionych prawie trzech dekad, zmieniały się finansowe realia, w których stawiane były samorządy i że tym zmieniającym się realiom Pani Barbara Krystyniak skutecznie stawiała czoła. Podkreślił również, trudną rolę, jaką z zasady odgrywa skarbnik, który niejednokrotnie – w trosce o długofalową stabilność finansów gminy – niejednokrotnie musi powstrzymywać zapędy realizacji wszystkich potrzeb tu i teraz. Także i w tym zakresie dotychczasowa skarbnik radziła sobie z tą niewdzięczną rolą. Do podziękowań w imieniu własnym oraz pracowników urzędu dołączył burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz, który podkreślił, że chociaż samemu należał do grupy tych, którzy chcieliby zrobić jak najwięcej, to niejednokrotnie jego zamiary chłodnym, wyrachowanym okiem finansisty weryfikowała Pani Skarbnik.

Po podziękowaniach, przyszedł czas na wybór nowego skarbnika gminy. Zgodnie z przepisami jego wyboru dokonuje rada miejska na wniosek burmistrza. Ten zaproponował, aby tę odpowiedzialną funkcję powierzyć Pani Annie Słocie-Dudzic. Radni przychyli się do wniosku burmistrza i jednogłośnie zgodzili się powierzyć funkcję skarbnika Pani Annie Słocie-Dudzic. Nowa pani skarbnik jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, kierunku ekonomia w zakresie finansów i rachunkowości. Studia ukończyła z wynikiem bardzo dobrym, a dodatkowo odbyła liczne kursy i szkolenia z zakresu finansów publicznych i rachunkowości. Od 1995 roku jest zatrudniona w referacie finansowo-budżetowym w Urzędzie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej. W 2002 r. Pani Anna Słota-Dudzic objęła stanowisko kierownika referatu finansowo-budżetowego, które sprawuje po dzień dzisiejszy. Przez wiele lat była osobą zastępującą skarbnika gminy oraz upoważnioną przez skarbnika gminy do dokonywania w jego imieniu kontrasygnaty. Można mieć więc pewność, że finanse gminy w dalszym ciągu będą znajdować się w rękach osoby kompetentnej i dobrze przygotowanej do pełnienia tej odpowiedzialnej funkcji.
 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30