Aktualności

Pomóżmy Mateuszowi

Pomóżmy Mateuszowi

17-09-2019

Mateusz-mieszkaniec Jaworzyny Śląskiej, to młody ambitny człowiek. Uległ ciężkiemu wypadkowi na wskutek którego jego kręgosłup doznał ciężkiego urazu. Uniemożliwia to jego pracę zarobkową, rozwój zawodowy i spełnianie życiowych pasji.

Fundacja Avalonu objęła opieką Mateusza jednak każda inna forma wsparcia może być bardzo potrzebna. Prowadzone są również kwesty za pomocą Internetu. Organizowany jest charytatywny koncert przez przyjaciół i współpracowników Mateusza w jego byłym miejscu pracy który ma na celu zapewnić finansowanie choćby jednego turnusu rehabilitacyjnego dla Mateusza. Przykro jest stwierdzić że skuteczność rehabilitacji należy mierzyć jej ceną.
Dziś i nie da się określić się daty końca rehabilitacji. Dziś nie da się również określić kwoty jaka zapewni pełny powrót do społeczeństwa Mateuszowi, na pełny powrót do pracy zawodowej, na stanie się samodzielnym człowiekiem. Mateusz ciężko pracuję w szpitalu rehabilitacyjnym nad przywróceniem czynności ruchowych swoim kończynom. Dlatego zwracamy się z gorącą z prośbą o wsparcie finansowe jego rehabilitacji na którą rodziny nie stać. Powrót do zdrowia, powrót do pracy powrót do społeczeństwa to jedyny najważniejszy cel w życiu Mateusza.
Bardzo prosimy o  dar serca i wsparcie finansowe powrotu do zdrowia Mateusza, mieszkańca gminy Jaworzyna Śląska.
Restauracja Biały Las Wierzbna, rodzina i przyjaciele zapraszają na charytatywny koncert dla Mateusza Szymańskiego.

Mateusz, to  kreatywny i pełen energii dwudziestodwulatek. Absolwent szkoły gastronomicznej. Od kilku lat realizujący się w zawodzie kucharza, marzący o własnym lokalu gastronomicznym.

Jego życie kilka miesięcy temu diametralnie się zmieniło. W kwietniu 2019 uległ wypadkowi, w czasie którego doznał poważnego urazu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Przed młodym kucharzem długa walka o powrót do sprawności. Jednym z jej etapów-bardzo ważnym jest intensywna i kosztowna rehabilitacja. Obecnie Mateusz przebywa w szpitalu rehabilitacyjnym, gdzie pod okiem specjalistów stara się przywrócić sprawność ruchową niewładnym kończynom. Praca w ośrodku, przynosi bardzo dobre efekty, a marzeniem Mateusza jest jej kontynuowanie. Koszt dwutygodniowego turnusu to około 6 tysięcy złotych. Celem, do którego wytrwale dąży jest samodzielne chodzenie, a każdy dzień przebyty na intensywnej rehabilitacji szpitalnej przybliża go do jego realizacji.

Pomóżmy Mateuszowi czynnym udziałem w koncercie, który dedykujemy jemu w całości. Dla Mateusza wystąpią wokaliści Studia Muzycznego Katharsis ze Świdnicy, którzy na co dzień pracują z trenerem wokalnym Tomaszem Sochackim. Młodzi artyści wykorzystają w programie utwory miedzy innymi grupy Pectus, Grażyny Łobaszewskiej, a nawet Whitey Huston. Studio Katharsis ma na swoim koncie wiele nagród na różnego rodzaju festiwalach i konkursach.
Na koncert zapraszamy do Restauracji Biały Las w Wierzbnej w dniu 22.09.2019 (niedziela), godz. 16.00.
Przywitamy Państwa lampką wina. Organizatorzy, rodzina i przyjaciele przygotują dla Państwa słodki bufet, kawę i herbatę. Jeżeli aura pozwoli koncert odbędzie się na zewnątrz. Akcje wspiera Fundacja AVALON Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym.

Wszystkich pragnących indywidualnie wesprzeć Mateusza informujemy że można dokonywać wpłat na konto fundacji BGŻBN BGŻBNP odział w Warszawie Nr.: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 Tytuł przelewu - Szymański, 11724 (ten dopisek jest bardzo ważny)

Cegiełka/osoba 35 zł z możliwością wcześniejszej rezerwacji miejsc siedzących. Liczba miejsc jest OGRANICZONA. Miejsca stojące cegiełka/osoba 20 zł. Rezerwacje prosimy dokonywać telefonicznie 725 612 520.
Stajnia Biały Las dołączając się do akcji zaprasza na kwestowane przejażdżki konne w godzinach 15-17 na terenie obiektu w dniu koncertu.

 

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30