Aktualności

Dni Jaworzyny Śląskiej 2019

Dni Jaworzyny Śląskiej 2019

11-06-2019

Kolejne Dni Jaworzyny Śląskiej za nami. Jak, co roku, święto gminy i jej mieszkańców odbyło się w czerwcowy weekend i tradycyjnie przy dobrej pogodzie. Świętowanie rozpoczęło się w piątek wieczorem. Na scenie wystąpiło kilka zespołów wykonujących znane i lubiane utwory, gwarantujące licznie przybyłym mieszkańcom i gościom dobrą zabawę. Gwiazdą wieczoru był znany zespół disco-polo MIG. Pierwszy dzień naszego święta zakończył się potańcówką. Oprócz występów artystów organizatorzy przygotowali z myślą o najmłodszych liczne atrakcje w ramach wesołego miasteczka z karuzelami i dmuchańcami. Nie zabrakło również dobrze zaopatrzonych stosik gastronomicznych.

Drugi dzień imprezy rozpoczął Rodzinny Rajd Rowerowy, który po raz pierwszy wzbogacił program obchodów gminnego święta. Pomimo nie najlepszej pogody w rekreacyjnym przejeździe do Nowic wzięło udział ponad 65 uczestników, w tym spora grupa dzieci wraz z rodzicami. Rajd udało się zorganizować dzięki staraniom Miejskiego Klubu Sportowego „Karolina”, Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Jaworzyna Śląska, Parafii św. Józefa Oblubieńca w Jaworzynie Śląskiej oraz Urzędu Miejskiego i Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej, a także sponsorom, którymi byli: ZPS „Karolina”, Restauracja „Magnolia-Rast”, JAKO, RAAMAR, „Zebra” oraz Pan Patryk Krzeczowski i którym organizatorzy składają serdeczne podziękowania. W dalszej części dnia, centrum wydarzeń znowu miało miejsce na miejskim stadionie. Przy zdecydowanie lepszej pogodzie, prym na scenie wiedli miejscowi artyści. Swoje zdolności zaprezentowali laureaci Gminnego Festiwalu Piosenki Rozbrykanej, a także zespół mażoretkowy „Fart” oraz „Jaworzynianie”. O atrakcje dla dzieci i młodzieży zadbali wolontariusze z Klubu Młodzieżowego, którzy przygotowali i przeprowadzili liczne gry, zabawy i konkursy. Wieczorem na scenie wystąpił m.in. Steffano Terrazzino oraz zespół coverowy Babylon Boney M. Podobnie, jak dnia poprzedniego, na zakończenie odbyła się zabawa taneczna.


Tegoroczne Dni Jaworzyny Śląskiej z pewnością należy uznać za udane, przebiegające w kulturalnej i bezpiecznej atmosferze. Następne już za rok.

Galerie:

https://www.sokibp.pl/galerie/dni-jaworzyny-slaskiej-2019-8-czerwca-2019-r/

https://www.sokibp.pl/galerie/dni-jaworzyny-slaskiej-2019-7-czerwca-2019-r/

 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30