Aktualności

Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Jaworzyny Śląskiej w szachach

Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Jaworzyny Śląskiej w szachach

24-02-2019

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pierwsze Otwarte Mistrzostwa Jaworzyny Śląskiej w szachach. Do rywalizacji na szachownicach stanęło stu dwudziestu pasjonatów tej gry. Za sprawą głównego organizatora mistrzostw Pana Marcina Kruka na co dzień wicedyrektora Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej do rozgrywek zgłosiło się wielu uczniów, ale nie zabrakło również dorosłych.

Wszyscy uczestnicy podzieleni  zostali na cztery kategorie wiekowe, dodatkowo obowiązywał podział na kategorię dziewcząt i chłopców a także na mieszkańców gminy i zawodników, którzy brali udział w mistrzostwach gościnnie.

Zawody uroczyście otworzył dyrektor szkoły pan Krzysztof Sołtys, a zawodnicy zanim rozpoczęli rozgrywki chwilą ciszy uczcili nieżyjących już mieszkańców Jaworzyny Śląskiej, którzy mieli swój wkład w rozwój i popularyzację tej gry na terenie naszej gminy. Wspomniano śp. Mariana Gabrysiaka, Zbigniewa Romeckiego i Stanisława Smaruja.

Rozgrywano sześć rund, a zawody sprawnie przeprowadził pan Marcin Korzekwa, któremu w sędziowaniu pomagał pan Wojciech Kowalczuk. Zakończenie rozgrywek nastąpiło przed godziną 15. Dzięki sponsorom turnieju, którym organizatorzy serdecznie dziękują, a którymi byli: Gmina Jaworzyna Śląska, ZPS Karolina, firma B&W, Muzeum Kolejnictwa na Śląsku oraz Firma NOVA, na uczestników mistrzostw czekały nagrody. W ich uroczystym wręczeniu i podsumowaniu mistrzostw udział wziął burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz oraz dyrektor Szkoły Podstawowej Krzysztof Sołtys.

Wszystkim uczestnikom mistrzostw serdecznie gratulujemy udziału i mamy nadzieję, że impreza stanie się cykliczną.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30