Aktualności

Odnowa naszych wsi

 Odnowa naszych wsi

13-11-2009

  7-go listopada gościliśmy w naszej gminie Moderatora programu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”, który z ramienia Urzędu Marszałkowskiego odwiedził 4 sołectwa (Bolesławice, Piotrowice Świdnickie, Nowice, Witków, gdzie spotkał się i rozmawiał z mieszkańcami każdego z nich. Celem wizyty było poznanie potrzeb lokalnych społeczności oraz wyjaśnienie ewentualnych wątpliwości dotyczących programu.

 

Odnowa wsi jest w chwili obecnej ważną napędową siłą rozwoju obszarów wiejskich, skutecznie przeobrażającą tereny nią objęte i stanowiącą istotny składnik procesów rozwojowych na poziomie lokalnym i regionalnym. Program odnowy wsi to szeroko rozumiany proces zmiany warunków życia mieszkańców wsi. Poprzez jego realizację zmianie na lepsze może ulegać najbliższe otoczenie, infrastruktura, usługi, komunikacja, bezpieczeństwo. Ujmując najogólniej standard życia mieszkańców. Wprowadzane zmiany jednocześnie zachowują tożsamość i dziedzictwo wsi. Warunkiem koniecznym realizacji procesu odnowa wsi jest aktywność społeczności, której bezpośrednio dotyczy program. Mieszkańcy wsi są bowiem nie tylko adresatami programu, ale również przede wszystkim jego autorami
i animatorami.
W dniach 14 – 15 listopada odbędą się warsztaty szkoleniowe, na których Liderzy i Grupy Odnowy opracują Strategie Odnowy Wsi. Będące szczegółowym planem zadań na cały okres programowania.

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30