Aktualności

Poprawa stanu powietrza w Aglomeracji Wałbrzyskiej

Poprawa stanu powietrza w Aglomeracji Wałbrzyskiej

12-02-2019

Gmina Jaworzyna Śląska wspólnie z gminami z terenu Aglomeracji Wałbrzyskiej przystąpiła do przygotowania wspólnego  wniosku o dotację ze środków Unii Europejskiej na wymianę kotłów opalanych paliwem stałym ( np. koks, węgiel, ekogroszek) na bardziej przyjazne  środowisku źródła ciepła.

W ramach projektu możliwe będzie dofinansowanie modernizacji systemów grzewczych (np. wymiana kotła, instalacji grzewczej) w budynkach jednorodzinnych oraz lokalach mieszkalnych
w budynkach wielorodzinnych.

 

Przewidujemy, że na ten cel mieszkańcy będą mogli otrzymać dotację w maksymalnej wysokości 25 tys. zł dla budynku jednorodzinnego i 10 tys. zł dla mieszkania w budynku wielorodzinnym - jednak nie więcej niż 70% wartości inwestycji (wartości mogą ulec zmianie).

Abyśmy mogli przygotować wniosek o dotację konieczne jest zebranie wstępnych deklaracji udziału w projekcie, co pozwoli nam na oszacowanie zainteresowania mieszkańców (ilościowe i kwotowe) niezbędne do prawidłowego przygotowania wniosku.

Bez Państwa aktywnego udziału nie zrealizujemy projektu na terenie naszej gminy. 

Wstępną deklarację udziału w projekcie można złożyć za pośrednictwem Internetu korzystając
z adresu http://jaworzynasl.badanie.net/ lub w wersji papierowej na formularzu zgłoszenia.

Aby móc złożyć deklarację za pośrednictwem Internetu w pierwszej kolejności musicie Państwo uzyskać hasło, które udostępni Państwu pracownik Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej, Referatu Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska - Pani Paulina Klewecka, tel. 74  858 82 30, wew. 45.

Formularz drukowany zgłoszenia dostępny jest w Urzędzie Miejskim, ul. Wolności 9, pokój nr 16.

Wstępne deklaracja udziału w projekcie można będzie składać w terminie od 21.01.2019 r. do 15.02.2019 r.  

Złożenie deklaracji nie gwarantuje uzyskania dotacji, ale osoby, które rzetelnie wypełnią deklaracje mogą liczyć na preferencje w sytuacji uzyskania przez projekt dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

Przed wypełnieniem zgłoszenia uprzejmie prosimy o uważne zapoznanie się z instrukcjami wypełniania. W przypadku pytań prosimy o kontakt z Panią Pauliną Klewecką tel. 74  858 82 30,
wew. 45, w godz. od 7:30 do 15:30; e-mail –     p.klewecka@jaworzyna.net

Przewidujemy organizację spotkań w celu ułatwienia Państwu wypełniania zgłoszeń. O terminach spotkań będziemy informować odrębnym komunikatem.

 

Załączniki:

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30