Aktualności

Wigilijne spotkanie mieszkańców

Wigilijne spotkanie mieszkańców

21-12-2018

Coroczną tradycją naszej gminy jest spotkanie wigilijne organizowane w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia. Tegoroczna Wigilia odbyła się w nowej sali sportowej. Przestronny obiekt sprostał oczekiwaniom, co było istotne, gdyż w tym roku do wspólnego stołu usiadło około 250 mieszkańców.

Przygotowanie wieczerzy, dla tak dużej liczby osób nie byłoby możliwe gdyby nie zaangażowanie wielu osób, przede wszystkim pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej, grup funkcjonujących przy Parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Jaworzynie Śląskiej, Koła Emerytów i Rencistów, pracowników Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej oraz wolontariuszy-uczniów, którzy zaangażowali się w przygotowanie paczek oraz pomoc  przy podawaniu posiłków.   

Wieczerzę rozpoczęła modlitwa, którą poprowadził ks. wikary Mariusz Kubik. Następnie przyszedł czas na łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Wszystkim przybyłym życzenia świąteczne złożył również Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz. Wreszcie nadszedł czas na spożywanie tradycyjnych wigilijnych potraw i pysznych ciast. Spotkanie wigilijne umilił występ artystyczny przygotowany przez najmłodszych mieszkańców gminy. Na zakończenie każdy otrzymał upominki, przygotowane przez Gminę Jaworzyna Śląska.
 

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30