Aktualności

Nowe tereny inwestycyjne w Gminie Jaworzyna Śląska

Nowe tereny inwestycyjne w Gminie Jaworzyna Śląska

03-12-2018

Zakończono realizację prac związanych z robotami budowlanymi w ramach projektu „Przygotowanie terenów inwestycyjnych w Gminie Jaworzyna Śląska”, którego wartość wyniosła 9.585.903,58 zł, z czego 6.560.919,68 zł stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 dla Działania 1.3 Rozwój przedsiębiorczości, Poddziałanie 1.3.4 Rozwój przedsiębiorczości – ZIT AW (schemat A: Przygotowanie terenów inwestycyjnych).

Od połowy maja wykonawca robót budowalnych, którym była wyłoniona w ramach przetargu nieograniczonego, firma Eurovia Polska S.A. prowadziła prace związane z uzbrojeniem prawie 6 hektarów gruntów przemysłowych, realizowanych w ramach przedmiotowego zadania w sieci: wodociągową o łącznej długości ok. 2300 m, wraz z trójnikami redukcyjnymi, zasuwami, hydrantami i zaworami, kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłoczonej o łącznej długości ok. 2600 m i kanalizacji deszczowej „czystej” i „brudnej”, kanały pod linię energetyczną zasilającą oraz infrastrukturę komunikacyjną terenu inwestycyjnego.
Wykonanie tej inwestycji pozwoli na kompleksowe przygotowanie obszaru do celów prowadzenia na nim działalności gospodarczej.

Podsumowanie projektu odbyło się w Pasiecznej w ramach, krótkiej konferencji prasowej. Wzięli w niej udział: Roman Szełemej – Prezydent Wałbrzycha i lider Aglomeracji Wałbrzyskiej, Grzegorz Grzegorzewicz – Burmistrz Jaworzyny Śląskiej, Marek Zawisza – Zastępca Burmistrza Jaworzyny Śląskiej, Artur Nazimek – Przewodniczący rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej, Krzysztof Budzyna Dyrektor Oddziału Wrocław w Eurovia Polska S.A. i Jarosław Adamczuk – Kierownik Budowy Eurovia Polska S.A oraz Magdalena Ignasiak – Wiceprezes  firmy doradczej EffiCon sp. z o.o., sp.k.


Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz podkreślił, że teren obejmujący prawie 6 hektarów gruntów ma wiele atutów, a jednym z nich jest lokalizacja - niedaleko do autostrady A4 i drogi S3. Przygotowanie terenów inwestycyjnych to jedno z naszych priorytetowych zadań, które udało się zrealizować. Dodatkowo tylko jedynej gminie z całej aglomeracji, czyli właśnie Jaworzynie Śląskiej, udało się otrzymać wsparcie na realizację tego typu zadania. Kolejnym etapem projektu będzie promocja terenów inwestycyjnych, mająca na celu przyciągnięcia nowych inwestorów, nad czym pracujemy, poinformował burmistrz.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30