Aktualności

Ministrowie ogłosili - rozpoczęcie budowy przejścia pod torami rusza niebawem

Ministrowie ogłosili - rozpoczęcie budowy przejścia pod torami rusza niebawem

08-10-2018

Początek tygodnia przyniósł bardzo dobre wieści dla naszej gminy i mieszkańców. Ogłoszone zostały one na spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy Burmistrza Grzegorza Grzegorzewicza, który na początku przywitał wszystkich znamienitych gości. A na peronie pierwszym tutejszego dworca zgromadziło się wiele ważnych osobistości życia publicznego, w tym aż trzech ministrów.

Obecna była m.in. Pani Minister Anna Zalewska, Pan Minister Michał Dworczyk oraz Pan Minister Andrzej Bittel. Był również Poseł na Sejm RP Pan Wojciech Murdzek. Ich obecność nie była nieprzypadkowa, bowiem to także dzięki staraniom naszych parlamentarzystów, Grupa PKP inwestuje na terenie naszej gminy. W swoim wystąpieniu Burmistrz podkreślił niepodważalną rolę kolei w rozwoju miasta i gminy, zauważając, że gdy kolei się rozwija to i miasto zmienia się na lepsze.

Spotkanie było okazją do wyrażenia podziękowań, ale przede wszystkim również, zapowiedzi tego co przed nami. Dobre wiadomości przekazali Pan Minister Andrzej Bittel oraz członek Zarządu PKP PLK S.A. Pan Piotr Majerczak. Panowie ogłosili tak oczekiwaną informację o rozpoczęciu przebudowy peronu nr 2 i budowie przejścia podziemnego łączącego dwie części miasta. Zgodnie z kosztorysem inwestycja ta opiewać będzie na ok. 28 mln zł. Na zakończenie głos zabrali również ubiegający się o mandat w wyborach do Sejmiku Województwa Pani Ewelina Szydłowska i Pan Grzegorz Macko. Pani Ewelina Szydłowska podkreśliła, że prowadzone zmiany muszą być ukierunkowane przede wszystkim na pasażerów, dlatego jej celem będzie zabieganie o udogodnienia dla podróżnych, jak np. „wspólny bilet” na przejazdy świadczone przez różnych przewoźników. Natomiast Pan Grzegorz Macko zwrócił uwagę, że niezwykle ważne jest aby lokalne połączenia kolejowe były skoordynowane z pociągami dalekobieżnymi. Dlatego jego priorytety to zmodernizowana infrastruktura, nowoczesny tabor, i dobra organizacja ruchu pasażerskiego.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30