Aktualności

Jaworzyna Śląska – Bezpieczne Miasto Kolei

Jaworzyna Śląska – Bezpieczne Miasto Kolei

28-09-2018

24 września br. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jaworzynie Śląskiej  odbyły się zajęcia pod hasłem    „Jaworzyna Śląska – Bezpieczne Miasto Kolei”, poświęcone tematyce bezpieczeństwa.

Z uwagi na zwiększone natężenie samochodów w ruchu drogowym na terenie gminy, wpływające negatywnie na bezpieczeństwo mieszkańców oraz jakość powietrza,  w gminie realizowane są projekty infrastrukturalne związane z ograniczeniem emisji substancji szkodliwych dla środowiska poprzez oddziaływanie na zmniejszenie indywidualnego transportu zmotoryzowanego i promowanie korzystania ze zbiorowych środków komunikacji publicznej, w tym kolei. Komplementarnym działaniem są zajęcia edukacyjne.

W trakcie spotkania uczniowie zostali poinstruowaniu przez pracowania Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Świdnicy  o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w poruszaniu się  na drodze i obszarach kolejowych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach z udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej. Zaprezentowano 49 prac plastycznych uczniów klas I-IV, wykonanych w ramach konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”.  Uczestnicy spotkania wzięli również udział w licznych konkurencjach zręcznościowych. Dodatkową atrakcją były warsztaty z robotyki, malowanie twarzy i obecność maskotki Komisarza Lwa.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30