Aktualności

Zakończono prace termomodernizacyjne obiektów gminnych

Zakończono prace termomodernizacyjne obiektów gminnych

11-07-2018

W ubiegłym roku zakończono prace termomodernizacyjne Przedszkola Samorządowego im. Chatka Puchatka i Żłobka Gminnego w Jaworzynie Śląskiej, które było jednym w zadań w ramach projektu „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Jaworzyna Śląska – Samorządowej Przychodni Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej, Remizy OSP w Bolesławicach, Przedszkola Samorządowego z Grupą Żłobkową im. „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej”.

Na przełomie maja i czerwca zakończono dwie kolejne inwestycje związane z termomodernizacją obiektów użyteczności publicznej. Tym razem była to remiza strażacka w Bolesławicach oraz Samorządowa Przychodnia Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej.

Termomodernizacja Przedszkola Samorządowego im. Chatka Puchatka i Żłobka Gminnego w Jaworzynie Śląskiej obejmowała roboty branży budowlanej, w tym docieplenie ścian zewnętrznych i wykonanie nowej elewacji, naprawę zewnętrznych schodów i podjazdów, docieplenie dachu i wymianę rynny i rur spustowych, docieplenie tarasów oraz wykonanie instalacji c.o. wraz z montażem grzejników płytowych w budynku i wyposażeniem kotłowni w kocioł gazowy.

W ramach termomodernizacji remizy strażackiej w Bolesławicach i Samorządowej Przychodni Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej wykonano instalację c.o. wraz z montażem grzejników płytowych w budynku, docieplony został dach i wymieniono rynny i rury spustowe. Wymieniono stolarkę okienną i drzwi zewnętrzne do obiektu oraz docieplone zostały ściany zewnętrzne budynku wraz z wykonaniem nowej elewacji. Dodatkowo w remizie kotłownię wyposażono w ekologiczny kocioł na paliwo stałe (pelet).

Całkowity koszt trzech inwestycji wyniósł 2.610.240,94 zł, z czego 2.114.533,22 zł stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa 3 „Gospodarka niskoemisyjna”, Działanie 3.3 „Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym”, Poddziałanie 3.3.4„Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym – ZIT AW”.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30