Aktualności

X jubileuszowe Miasto Dzieci

X jubileuszowe Miasto Dzieci

03-07-2018

Już po raz dziesiąty Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej organizowało „Przemysłowe Miasto Dzieci”. Wydarzenie, które pomimo upływu lat nadal cieszy się niesłabnącą, popularnością wśród najmłodszych mieszkańców gminy. Idea „Miasta Dzieci” to połączenie wypoczynku z nauką, nie taką jak na co dzień w szkole z wykorzystaniem podręczników, ale koncentrująca się na przekazywaniu najmłodszym kompetencji społecznych, związanych z funkcjonowaniem w szerszej społeczności, jaką jest wspólnota gminna.

Projekt, poprzez zabawę wychowywał, uczył pracy w zespole, szacunku do pieniędzy i wykonywanych zadań, a przede wszystkim wpływał na rozwój pozytywnych cech charakteru. Taka formuła sprawia, że „Miasto Dzieci” jest niezwykle popularną formą spędzenia wolnego, wakacyjnego czasu. W tym roku w zajęciach uczestniczyło ok. 200 dzieci.
Funkcjonowanie w Mieście Dzieci rozpoczynało się od rejestracji w urzędzie, gdzie wyrabiane były dowody osobiste i karty pracy. Dzień podzielony był na trzy godziny warsztatów, czas na posiłek oraz zajęcia rekreacyjne, łącznie 6 godzin. Mieszkańcy Miasta mogli próbować swoich sił w najróżniejszych zawodach, a zarobione „wagony” i „lokomotywy” wydawać w bufecie, bistro i sklepie. Na czele miasta stał wybrany przez dzieci burmistrz.
Tegoroczne Miasto Dzieci różniło się od poprzednich bowiem realizowane było w dwóch miejscach jednocześnie.
Kolejowa część – w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, a realizowana po raz pierwszy część rolnicza w folwarku w Piotrowicach Świdnickich.  Tym samym zaproponowane dzieciom warsztaty były jeszcze ciekawsze niż w latach ubiegłych.
Zakończenie i podsumowanie tej wakacyjnej przygody odbyło się w piątek 29 czerwca 2018 r.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30