Aktualności

Specjalistyczny sprzęt ratunkowy trafił do strażaków

Specjalistyczny sprzęt ratunkowy trafił do strażaków

26-06-2018

Jednostki ochotniczych straży pożarnych działające na terenie naszej gminy 21 czerwca odebrały specjalistyczny sprzęt ratowniczy. Pozyskanie dotacji na jego zakup odbyło się w ramach programu, którego inicjatorem jest Pan Zbigniew Ziobro Minister Sprawiedliwości. Autor programu doceniając ogromną rolę jaką odgrywają jednostki osp w akacjach ratowniczych prowadzanych z uwagi na wypadki drogowe postanowił wesprzeć tego typu działalność środkami z „Funduszu Sprawiedliwości”, przeznaczając środki na zakup sprzętu ratującego życie ofiar wypadków.

Gmina Jaworzyna Śląska z sukcesem skorzystała z ogłoszonego konkursu przygotowując wniosek i uzyskując dotację w wysokości 112 431,23 zł., przy zaledwie 1% wkładzie własnym gminy. Pozyskana kwota była jedną z najwyższych w naszym województwie i najwyższa w powiecie. Po przeprowadzeniu procedury związanej z zakupem do naszych jednostek trafiły m.in.: defibrylatory, agregaty prądotwórcze, torby ratownicze, zestaw do cięcia pedałów, pilarka spalinowa, najaśnica i inne.
W uroczystości przekazania sprzętu na zaproszenie Burmistrza Grzegorza Grzegorzewicza wziął udział  Wicewojewoda Dolnośląski Pan Kamil Zieliński, a słowa podziękowania należą się również Pani Minister Becie Kempie, która koordynowała realizację programu w woj. dolnośląskim.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30