Aktualności

Zawody Strażackie 2018

Zawody Strażackie 2018

25-05-2018

Tak jak rok temu, tak i w tym roku zawody strażackie odbyły się na boisku w Nowicach. Zbieżna była również data zmagań - 20 maja. Przede wszystkim jednak, tegoroczne Miejsko – Gminne Zawody Pożarnicze były, tak jak w latach wcześniejszych, bardzo udane. Gospodarze zawodów czyli jednostka OSP Nowice oraz wielu mieszkańców wsi aktywnie zaangażowało się w przygotowanie wydarzenia. Wyraz podziękowania dla Nich należą się tym bardziej, że tydzień wcześniej przez wioskę przeszła ulewa, która wyrządziła sporo zniszczeń. 

Sama rywalizacja  przebiegała w kilku kategoriach wiekowych. W zmaganiach brały udział zarówno drużyny męskie, jak i żeńskie. Połowę uczestników stanowiły drużyny młodzieżowe i dziecięce, co daje powody do optymizmu. Chociaż rywalizacja była zacięta, a o zajętych miejscach decydowały jak zwykle sekundy, to obyło się bez kontuzji i wypadków. W kategorii seniorów w tym roku najlepsza okazała się jednostka OSP Pastuchów. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała Komisja Sędziowska, a zawodom przeglądał się Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Pan Dariusz Budkiewicz oraz władze gminy na czele z Burmistrzem Panem Grzegorzem Grzegorzewiczem.
W zawodach, wzorem ubiegłego roku, wystąpiła również drużyna ochotników złożona z pracowników firmy ZEBRA Sp. z o.o. w Jaworzynie Śląskiej.
Zarząd Spółki ufundował natomiast nagrodę dla zwycięskiej OSP - za co serdecznie dziękujemy.

Załączniki:

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30