Aktualności

Sprzęt ratowniczy dla ochotniczych straży pożarnych

Sprzęt ratowniczy dla ochotniczych straży pożarnych

27-04-2018

W ostatnich latach infrastruktura naszych jednostek ochrony przeciwpożarowej uległa zdecydowanej poprawie. Udało się zakończyć budowę remizy w Jaworzynie Śląskiej oraz przeprowadzić remonty i termomodernizacje kilku obiektów strażackich. Także w zakresie wyposażenia w sprzęt sporo zmieniło się na lepsze. Zakupiono i wymieniono auta strażackie na nowe lub nowsze. Zdecydowanie zwiększyła się również ilość sprzętu używanego w akcjach ratowniczych.

Niebawem jednostki wzbogacą się o kolejną partię nowoczesnego wyposażenia specjalistycznego. Będzie to możliwe, dzięki pozytywnemu rozpatrzeniu wniosku gminy o wsparcie do Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Autor programu – Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, mając na uwadze realną pomoc dla ofiar wypadków postanowił objąć programem Ochotnicze Straże Pożarne w całej Polsce. Bo to właśnie strażacy z OSP często są pierwsi na miejscu wypadków drogowych i to od ich natychmiastowej pomocy zależy życie ofiar. Niosą pomoc z wielkim oddaniem, a często z narażeniem własnego życia.

Gmina na wsparcie jednostek ochotniczych straży pożarnych otrzymała dotację w wysokości 112 431,23 zł, co umożliwi na zakup sporej ilości sprzętu pomocnego, a czasami nawet niezbędnego w prowadzeniu akcji ratujących życie i zdrowie ofiar wypadków. Do gminy trafią m.in.: defibrylatory, agregaty prądotwórcze, torby ratownicze, zestaw do cięcia pedałów, pilarka spalinowa, najaśnica i inne. Sprzęt ten, zgodnie z rekomendacją dotującego zawartą w umowie zostanie rozdysponowany w pomiędzy wszystkie sześć jednostek w gminie.

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30