Aktualności

Elektroniczna Karta Dużej Rodziny

Elektroniczna Karta Dużej Rodziny

22-03-2018

Karta Dużej Rodziny jest już dostępna w formie dokumentu elektronicznego. Wnioskowanie o Kartę elektroniczną nie jest trudne. Aby otrzymać elektroniczną Kartę Dużej Rodziny należy złożyć wniosek w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania członka rodziny wielodzietnej (w gminie Jaworzyna Śląska wnioski składa się w Ośrodku Pomocy Społecznej) lub za pośrednictwem Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia.

Na stronach internetowych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej:
https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/dla-swiadczeniobiorcow/rodzina/karta
oraz https://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/karta-duzej-rodziny/ znajdują się wyczerpujące informację dotyczące wnioskowania o Kartę Dużej Rodziny
w formie elektronicznej.

Ponadto w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem: https://www.mpips.gov.pl/bip/ogloszenia-i-wykazy/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/wniosek-o-przyznanie-karty-duzej-rodziny-lub-wydanie-duplikatu/ znajduje się plik zawierający instrukcję wypełnienia załącznika wniosku ZKDR-04 Informacja o osobach, które będą mogły wyświetlać kartę elektroniczną na swoich urządzeniach mobilnych.
 
Informacje o składaniu wniosku o Kartę Dużej Rodziny za pośrednictwem PIU Emp@tia można znaleźć na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod adresem:
https://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/karta-duzej-rodziny/mkdr

Wypełnienie wniosku o Kartę Dużej Rodziny za pośrednictwem PIU Emp@tia zajmuje znacznie mniej czasu, niż w formie tradycyjnej. Dla osób, które posiadają już Karty tradycyjne i chcą jedynie domówić Karty elektroniczne, uruchomiony został uproszczony tryb składania wniosku.
 
Przyznanie Karty elektronicznej jest bezpłatne:

  • w przypadku osób, które do dnia 31-12-2017 r. złożyły wniosek o Kartę Dużej Rodzinyw formie tradycyjnej i do dnia 31-12-2019 r. złożą wniosek o przyznanie dodatkowej formy Karty (w postaci elektronicznej);
  • w przypadku osób, które od dnia 01-01-2018 r. złożą wniosek o przyznanie obu form Kart (tradycyjnej i elektronicznej).
     

Wydanie Karty podlega opłacie w wysokości 9,21 zł:

  • w przypadku osób, które od dnia 01-01-2018 r. złożą wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny tylko w jednej formie, a następnie po jej przyznaniu złożą wniosek o dodatkową formę Karty,
  • w przypadku osób, które do dnia 31-12-2017 r. złożyły wniosek o Kartę Dużej Rodziny
    w formie tradycyjnej i złożą wniosek o przyznanie dodatkowej formy Karty (w postaci elektronicznej) od dnia 01-01-2020 r.

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30