Aktualności

Regionalny System Ostrzegania (RSO)

Regionalny System Ostrzegania (RSO)

28-08-2017

Informuję, że od lipca 2014 r. na terenie województwa dolnośląskiego funkcjonuje Regionalny System Ostrzegania (RSO), który umożliwia powiadamianie obywateli o lokalnych zagrożeniach zarówno na stronie internetowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, jak i w naziemnej telewizji cyfrowej z wykorzystaniem napisów DVB a także w aplikacji na urządzenia mobilne.

Bezpłatna aplikacja na urządzenia mobilne Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO) to rozbudowany, a jednocześnie prosty w obsłudze, intuicyjny program, który ma na celu informowanie społeczeństwa o zagrożeniach, a także edukowanie obywateli poprzez dostęp do poradników postępowania w sytuacjach kryzysowych. RSO jest aplikacją obsługiwaną przez najpopularniejsze systemy operacyjne urządzeń mobilnych (Android, Apple - IOS, Windows Phone) umożliwiającą dostęp do komunikatów generowanych przez Wojewódzkie Centra Zarządzania Kryzysowego na terenie całego kraju. Pobranie aplikacji RSO możliwe jest za pośrednictwem:


Aplikacja RSO pozwala m. in. na:

  • Przegląd ostrzeżeń o sytuacjach nadzwyczajnych na terenie całego kraju z podziałemna kategorie: meteorologiczne, hydrologiczne, informacje drogowe, ogólne;
  • Przegląd    infomiacji  o    stanach    wód    w  rzekach  całej    Polski    z    wykorzystaniem
    interaktywnej mapy;
  • Dostęp do poradników postępowania w sytuacjach kryzysowych.


W związku z powyższym, mając na uwadze usprawnienie procesu ostrzegania i powiadamiania o sytuacjach kryzysowych w województwie dolnośląskim, zachęcam Państwa do korzystania z aplikacji mobilnej RSO oraz do popularyzowania jej funkcjonalności wśród podległych pracowników jak również wśród mieszkańców Dolnego Śląska.

   

 

 

   

 

Załączniki:

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30