Aktualności

XIII Grand Prix MTB Solidarności

XIII Grand Prix MTB Solidarności

22-08-2017

20 sierpnia 2017 r. w Jaworzynie Śląskiej odbył się wyścig kolarstwa górskiego – XIII Grand Prix MTB Solidarności. Impreza sportowa ma na celu nawiązywanie do kolejnych rocznic powstania NSZZ Solidarność. To sportowe wydarzenie jest doskonałą okazją do łączenia różnych środowisk i upowszechniania idei „Solidarności”.

Trzynasta edycja imprezy nie okazała się pechowa dla organizatorów i uczestników wyścigu, dopisała pogoda, która była idealna zarówno dla uczestników, jak i dla kibiców. Na starcie pojawiło się ponad stu zawodników, którzy mieli szansę zdobyć punkty do challege’u Dolnośląskiego Związku Kolarskiego. Rywalizacja w kategoriach junior, juniorka, masters oraz cyklosport osiągnęła w tym roku rangę Mistrzostw Dolnego Śląska MTB.

Trasa tegorocznej edycji wyścigu przebiegała po ścieżkach jaworzyńskiego lasu wokół Stadionu Miejskiego przy ul. Sportowej, gdzie zlokalizowane były start i meta wyścigu. Podczas rywalizacji na szybkiej trasie nie zabrakło dynamicznych akcji, między innymi w postaci efektownych skoków w wykonaniu kolarzy. Organizatorzy przygotowali kilka technicznych elementów, które pokonującym je zawodnikom nie sprawiły jednak wielu kłopotów. Nie obyło się jednak bez kilku upadków, na szczęście niegroźnych.

Najwięcej emocji tradycyjnie przyniosły wyścigi najmłodszych adeptów kolarstwa, którzy przy gorącym dopingu widzów dali z siebie wszystko na krótkich rundach, przygotowanych specjalnie dla nich.

W uroczystość wręczenia nagród dla najlepszych zawodników wzięli udział Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Pan Grzegorz Grzegorzewicz, Przewodniczący NSZZ „Solidarność” przy ZPS „Karolina” Sp. z .o o. Pan Ireneusz Besser, trener sekcji kolarskiej MKS „Karolina” i Dyrektor Sportowy wyścigu Pan Antoni Szewczyk. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe i finansowe, ufundowane przez Dolnośląskie Stowarzyszenie Kultury Zdrowotnej i Sportu NSZZ „Solidarność” we Wrocławiu, Gminę Jaworzyna Śląska, Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina” Sp. z o. o., „JAKO Polska Sp. z o. o.” oraz sklep rowerowy E. Dejnek w Świdnicy.

Patronat nad imprezą objęła Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność przy ZPS „Karolina” Sp. z o. o., a organizatorami wyścigu byli Samorządowy Ośrodek Kultury  i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej oraz Sekcja Kolarska MKS „Karolina”. 

Organizatorzy dziękują wszystkim wolontariuszom zabezpieczającym przebieg wyścigu, Nadleśniczemu Nadleśnictwa Świdnica Panu Romanowi Bereźnickiemu za przychylność dla organizacji wyścigu na terenach leśnych, obsadzie sędziowskiej za dobrą współpracę i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji XIII Grand Prix MTB w Jaworzynie Śląskiej.

Galeria zdjęć: link


« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30