Aktualności

Przebudowa układu komunikacyjnego i nowa ścieżka rowerowa

Przebudowa układu komunikacyjnego i nowa ścieżka rowerowa

06-06-2017

31 maja br. burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz podpisał w Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej umowę na dofinansowanie zadania w ramach, którego poprawi się komunikacja w centrum Jaworzyny Śląskiej. Wartość całej inwestycji wyniesie 1 514 755,00 zł, z czego 1 270 291,00 zł zostanie dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

W ramach projektu „Inwestycje ograniczające indywidualny transport w Gminie Jaworzyna Śląska poprzez budowę Park&Ride i Bike&Ride” przebudowany zostanie układ komunikacyjny w samym centrum Jaworzyny Śląskiej. Wybudowany zostanie oczekiwany i potrzebny parking pomiędzy budynkiem posterunku Policji a torami, przy sklepie Dino. Dodatkowo powstanie nowa ścieżka rowerowa łącząca miejscowości Jaworzyna Śląska i Nowice.

Przebudowa układu komunikacyjnego obejmować będzie m.in. utworzenie  45 miejsc parkingowych (w tym 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych) dla samochodów osobowych wraz z jezdnią manewrową, budowę wiaty na rowery, jak również wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz oświetlenia energooszczędnego.

Poprzez udostępnienie miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i dla rowerów w celu kontynuowania podróży transportem zbiorowym projekt nie tylko przyczyni się do wzrostu atrakcyjności miasta, ale w szczególności do  poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.  Jest to kolejna inwestycja, na którą Gmina Jaworzyna Śląska pozyskała fundusze zewnętrzne. Obecnie jesteśmy na etapie wyłaniania wykonawcy robót termomodernizacyjnych trzech budynków użyteczności publicznej zlokalizowanych na terenie gminy, które wykonane zostaną w ramach  zadania „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Jaworzyna Śląska – Samorządowej Przychodni Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej, Remizy OSP w Bolesławicach, Przedszkola Samorządowego z Grupą Żłobkową im. „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej” – dodaje burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz.

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30