Aktualności

Kolejne sukcesy naszego gimnazjalisty

Kolejne sukcesy naszego gimnazjalisty

12-04-2017

W dniu 6 kwietnia br., w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala Laureatów Dolnośląskiego Konkursu” zDolny Ślązak Gimnazjalista”. W roku szkolnym 2016/2017 w konkursach wzięło udział około 20 tysięcy uczniów. W uroczystości wzięli udział między innymi Kurator Oświaty Roman Kowalczyk, Wicemarszałek  Województwa Dolnośląskiego Tadeusz Samborski i radni Sejmiku Województwa.

W trakcie uroczystości wręczone zostały  pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody. Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń klasy 3c Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śl.- Mateusz Drąg. Nasz gimnazjalista odebrał z rąk kuratora medal i nagrodę. Mateusz znalazł się w elitarnym gronie 22 najlepszych historyków na Dolnym Śląsku.

Za sukcesy w nauce Burmistrz Jaworzyna Śl. Grzegorz Grzegorzewicz przyznał Mateuszowi stypendium naukowe. Gratulujemy laureatowi i jego nauczycielowi historii Panu dyrektorowi  Krzysztofowi Sołtysowi, który przygotował naszego ucznia do udziału w konkursie.

Dzień później 7 kwietnia 2017 w Liceum Ogólnokształcącym Nr 1 im. J. Kasprowicza w Świdnicy odbył się finał IV Powiatowego Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego dla Gimnazjalistów. Nasze gimnazjum w tych rozgrywkach reprezentował uczeń klasy 3c Mateusz Drąg. W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie 12 gimnazjów Powiatu Świdnickiego. Do finału awansowało 20 uczniów spośród 102 startujących w konkursie.
Na każdym etapie konkursu należało się wykazać wiedzą z 5 dziedzin: matematyki, fizyki, chemii, biologii i geografii. Finał zawodów składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej, w której wystąpiło dziesięciu gimnazjalistów z najlepszymi wynikami z trzech etapów. III edycja Konkursu zakończyła się następującymi rezultatami:

I miejsce Mateusz Drąg Gimnazjum Nr 1 w Jaworzynie Śląskiej
II miejsce Magdalena Nowicka z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym
III miejsce Kinga Kępa z Gimnazjum Nr 1 w Świdnicy
                         

Mateuszowi serdecznie gratulujemy.

Marzena Antosz

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30