Aktualności

Budowa sali sportowej tematem sesji nadzwyczajnej

Budowa sali sportowej tematem sesji nadzwyczajnej

16-11-2016

W trybie nadzwyczajnym obradowała dzisiaj Rada Miejska. Głównym tematem posiedzenia było  Przedstawienie przez Lidera ZIT AW Prezydenta Wałbrzycha Pana Romana Szełemeja informacji dotyczącej zatwierdzenia dofinansowania i wyboru przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego projektu Gminy Jaworzyna Śląska pn. „Budowa sali sportowej i edukacyjnej przy Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej".

Sesja rozpoczęła się od wystąpienia Burmistrza Jaworzyny Śląskiej Pana Grzegorza Grzegorzewicza, który przypomniał krótko historię członkostwa gminy w Aglomeracji Wałbrzyskiej. Odniósł się również, do samej koncepcji budowy hali sportowej i dylematów, jakie towarzyszyły odkładaniu decyzji o rozpoczęciu inwestycji wyłącznie ze środków budżetu gminy. Oczekiwanie na pozytywne decyzje w zakresie pozyskania wsparcia finansowego na realizację zadania, zakończyło się jednak pomyślnie, a ciężka i wytrwała praca pracowników Urzędu Miejskiego przyniosła wymierne skutki. Zwrócił na to uwagę Prezydent Wałbrzycha Pan Roman Szełemej, podkreślając, że zarówno wniosek dot. budowy sali sportowej, jak i inne składane przez naszą gminę są bardzo dobrze przygotowane i wysoko oceniane. Na zakończenie swojego wystąpienia Prezydent Wałbrzycha wręczył Burmistrzowi Jaworzyny Śląskiej dokument potwierdzający przyznanie dofinansowania w kwocie 5 812 649,68 zł.

Warto również dodać, że oprócz wskazanej wyżej kwoty budowa sali zostanie przeprowadzona z wykorzystaniem środków pozyskanych z Ministerstwa Sportu w kwocie 3 200 000 zł. Tak więc pozyskane środki wynosić będą 9 012 649,68 zł, przy wartości zadania szacowanej na ok 11 mln zł. Skala uzyskanego dofinansowania zewnętrznego, jak na tego typu inwestycję, można śmiało stwierdzić, jest rekordowa.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30