Aktualności

Narodowe Czytanie „Quo vadis”

Narodowe Czytanie „Quo vadis”

07-09-2016

W piątkowe przedpołudnie, 2. września, uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielami i Dyrekcją gimnazjum wyjechali na wycieczkę do Nowic. Plenerowe spotkanie rozpoczęło się  od włączenia się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” zainicjowanej przez Prezydenta RP w 2012 roku. W tym roku w całej Polsce  miało miejsce czytanie  powieści historycznej „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Gimnazjaliści również, po raz kolejny, przystąpili do tego przedsięwzięcia.

Wspólne czytanie wybranych wcześniej fragmentów powieści rozpoczął Pan Dyrektor Krzysztof Sołtys, następnie czytali nauczyciele, uczniowie oraz zaproszony gość – Pan Marian Gawron.  Na kilka godzin wszyscy przenieśli się do starożytnego Rzymu poznając dzieje miłości Winicjusza i Ligii, opis spalenia Rzymu oraz tragiczne wydarzenia związane z prześladowaniem chrześcijan.
Gimnazjaliści dołożyli swoją cegiełkę do ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania”.   
Spotkanie w nowickich plenerach miało jeszcze jeden cel. Ten wyjazd zorganizowany został również po to, by uczniowie klas pierwszych, ich wychowawcy i inni nauczyciele mogli wzajemne się poznać. Nowe środowisko, nowa klasa, nowi koledzy i nauczyciele – to wszystko stanowi dla wielu uczniów niecodzienne przeżycie i budzi wiele obaw.                                                      Udział w akcji „Narodowe Czytanie”, wspólny posiłek, rozmowy, piękne miejsce  i słoneczna  pogoda - to wszystko spowodowało, że pierwsze bariery zostały szybko przełamane.

Dziękujemy Radzie Sołeckiej z Nowic za przygotowanie i udostępnienie nam pięknego miejsca na spotkanie. 

Anna Ryś

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30