Aktualności

Będą nowe place zabaw

Będą nowe place zabaw

25-07-2016

Jaworzyńskie place zabaw po gruntownej modernizacji przeprowadzonej kilka lat temu wymagają kolejnych napraw. Niestety nie jest możliwa wymiana poszczególnych elementów, a jedynie całych urządzeń zabawowych. Mając jednak na uwadze to, że rodzice i najmłodsi mieszkańcy naszego miasta bardzo chętnie spędzają czas na placach zabaw, władze gminy wiosną tego roku uwzględniły to zadanie w Lokalnym Programie Rewitalizacji. Pozwoli to uzyskać odpowiednie wsparcie w ramach środków z Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Burmistrz miał nadzieję, że nowe place zabaw powstaną już przed tegorocznymi wakacjami. Niestety opóźnione konkursy dot. dystrybucji środków unijnych spowodowały przesunięcie realizacji zadania. Nabór wniosków przeprowadzony zostanie dopiero jesienią. Zakładany termin wykonania prac to wiosna, jednak do tego czasu wykonywane będą bieżące naprawy.   

Całość prac będzie obejmować wykonanie trzech placów zabaw, dwóch siłowni „pod chmurką” oraz remont boiska przy ul. Ceglanej. Dodatkowo zagospodarowany zostanie teren, na którym umieszczone zostaną urządzenia oraz zostanie zamontowany monitoring. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 850 tys. zł., ale aż 85% kwoty pochodzić będzie z pozyskanych do budżetu gminy środków. Mając świadomość aktualnego, pozostawiającego wiele do życzenia, stanu placów zabaw, ale również kierując się zasadą efektywnego wydania środków publicznych, mamy nadzieję, że mieszkańcy ze zrozumieniem podejdą do przyjętego planu działań, a najmłodsi mieszkańcy będą cieszyć się z nowych placów zabaw, starsi natomiast z urządzeń do ćwiczeń.

Jednocześnie apelujemy do użytkowników placów zabaw o zachowanie porządku i reagowanie na zachowanie osób niszczących mienie, poprzez zgłaszanie informacji do Urzędu Miejskiego.

źródło zdjęcia:
http://www.inter-flora.pl/pl/aktualnosci/nowy_sezon_rozpocz_ty_imponuj_c_realizacj__67

 

 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30