Aktualności

Kadra kolarzy górskich MTB

Kadra kolarzy górskich MTB

12-06-2008

Ostatni sprawdzian formy przed Mistrzostwami Świata we Włoszech, miała kadra Polski MTB prowadzona przez trenera Andrzeja Piątka, na wyścigu o Puchar Prezesa ZPS Karolina, rozegranego na terenie kąpieliska żwirownia w Jaworzynie Śląskiej.

 

Na trudnej technicznie i wymagającej trasie w 30 stopniowym upale, ponad 100 zawodników rywalizowało w 10 kategoriach wiekowych. W starszych kategoriach rywalizacji przebiegała pod dominacją zawodniczek i zawodników z grupy zawodowej HALLS. W kategorii Elita Kobiet zwyciężyła Anna Szafraniec przed Mają Włoszczowską i Olą Dawidowicz. W kategorii Elita Mężczyzn triumfował Dariusz Batek przed Marcinem Karczyńskim i Kornelem Osickim. W młodszych kategoriach zawodnicy gospodarzy MKS „KAROLINA” pokazali lwi pazur zajmując dobre miejsca na podium i w punktowanej dziesiątce do Chalange
u Dolnośląskiego MTB. W kategorii młodziczek 2miejsce zajęła Iwona Kurczab, 5m. Anna Stelmach. W kategorii młodzików drugi był Jakub Pytka a siódmy Aleks Sołtys. W kategorii juniorka młodsza trzecia była Agnieszka Wojtas a piąta Kamila Szewczyk, w juniorach młodszych siódmy Łukasz Kolarski dziesiąty Kamil Wojtas. W kategorii junior trzeci był Piotr Kurczab.

Sponsorami wyścigu byli ZPS „Karolina”, Starostwo Powiatowe Świdnica, Gmina Jaworzyna Śląska, sklepy: ABC Pani Grażyny Krzeczowskiej, Rowery – Pana Eugeniusza Dejnka ze Świdnicy, Solerr – Pana Marka Boneckiego z Legnicy. Terenu na trasę wyścigu udostępnił dzierżawca kąpieliska Pan Paweł Bujak.

Artykuł przyg. Antoni Szewczyk

Kategoria Elita Kobiet
I m. Anna Szafraniec, II m. Maja Włoszczowska, III m. Ola Dawidowicz,
IV m. Kasia Solus z organizatorami wyścigu: Antonim Szewczykiem i Dariuszem Kazimierczakiem.

Kategoria Elity Mężczyzn
I m. Dariusz Batek, II m. Marcin Karczyński, III m. Kornel Osicki, IV m. Bartłomiej Strzelski.

Przed startem kat. Młodzik

Najlepsze dziewczęta w kat. Juniorka Młodsza z organizatorami
i Panem Burmistrzem Grzegorzem Grzegorzewiczem.

Najlepsze Młodziczki na podium z Organizatorami.

 

 

 


 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30