Aktualności

Dni seniora - podsumowanie

Dni seniora - podsumowanie

02-10-2015

W ostatnich dniach września z inicjatywy Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, w Gminie Jaworzyna Śląska odbyły się I Jaworzyńskie Dni Seniora. 27 września br. pod honorowym patronatem Burmistrza Jaworzyny Śląskiej Grzegorza Grzegorzewicza, na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej odbył się I Przegląd Zespołów Senioralnych.

Swoje zdolności wokalne zaprezentowały cztery zespoły: Zespół Ludowy „Cicha Woda’” z Udanina, Zespół wokalno-muzyczny „Retro” ze Strzegomia, Zespół „Senyor Rici” z Żarowa oraz gospodarze przeglądu - zespół „Jaworzynianie”. Zespoły w przyjaznej atmosferze, jaka towarzyszyła przeglądowi, mogły wzajemnie skonfrontować swoje umiejętności oraz podzielić się doświadczeniami artystycznymi. Występujący seniorzy przyznali, że wspólne muzykowanie dodaje im energii i „działa niczym kuracja odmładzająca”. Wszystkie zespoły, które wzięły udział w imprezie otrzymały z rak Zastępcy Burmistrza Jaworzyny Śląskiej pamiątkowe statuetki oraz okolicznościowe dyplomy, a nagrodę główną otrzymał Zespół „Senyor Rici” pod kierownictwem Pana Ryszarda Fidlera. Organizatorzy zaprosili zespoły do zabawy, prowadzonej przez Pana Sebastiana Grajaszka i do tańców przy muzyce na żywo.

W kolejnym dniu seniorzy mogli skorzystać z takich atrakcji jak nieodpłatne zwiedzanie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, porad prawnych, konsultacji z pracownikami ZUS, PCPR i OPS oraz warsztatów terapeutycznych Fundacji "Spichlerz Kultury". Wielu seniorów z łezką w oku odwiedziło swój dawny zakład pracy - ZPS "Karolina" - który za zgodą Zarządu otworzył tego dnia swoje bramy dla zwiedzających.
Jeden z dni upłynął jako "Dzień zdrowia i sportu". W Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej i siedzibie PZERiI odbyły się pogadanki, prelekcje i spotkania na temat zdrowego odżywiania, leczenia różnych schorzeń, rehabilitacji, prowadzone przez Przychodnię NZOZ "Sanus", Koalicję dr. Ratha w Obronie Zdrowia oraz Fundację "Integracja". Seniorzy mogli skorzystać z bezpłatnych badań słuchu.
Po południu, na Stadionie Miejskim odbyły się sportowe zabawy, zorganizowane przez członków MKS "Karolina". Seniorzy rywalizowali w parach, w pięciu konkurencjach sportowych (m.in. bule, rzuty, strzały itp.) o tytuł drużynowego mistrza. Pierwsze miejsce zajęli Państwo Henryka i Jan Skawińscy, na drugim miejscu uplasowali się Państwo Jadwiga Żukowska i Jan Orłowski, a na najniższym stopniu podium stanęli Barbara Stankowska i Marian Zawiła. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki ufundowane przez sponsorów MKS Karolina (Restauracja Magnolia, B&W, ZPS Karolina, JAKO Sport). Na zakończenie podczas ceremonii dekoracji seniorzy otrzymali ciepły poczęstunek.
W ostatnim dniu przyszedł czas na podsumowanie I Jaworzyńskich Dni Seniora, które odbyło się w Restauracji "Magnolia". Na uroczystość licznie przybyli seniorzy oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się parlamentarzyści, samorządowcy i przedstawiciele instytucji, które zaangażowały się w pomoc przy organizacji Dni. Spotkanie podsumowujące poprowadziła Przewodnicząca ZR PZERiI, Pani Stefania Grajaszek, będąca pomysłodawcą i głównym organizatorem całej imprezy. Przekazała ona podziękowania za otrzymaną pomoc w przeprowadzeniu poszczególnych aktywności podczas "Dni Seniora". Uroczystość była jednak także okazją do przekazania sugestii, dotyczących poprawy funkcjonowania seniorów w sferze publicznej. Rozmawiano nie tylko o problemach, z jakimi borykają się seniorzy podczas załatwiania różnych spraw w poszczególnych instytucjach, lecz także o trudnościach codziennego życia. Kolejne Dni Seniora już za rok.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30