Aktualności

Seniorzy i niepełnosprawni na Górze św. Anny

Seniorzy i niepełnosprawni na Górze św. Anny

03-07-2015

29 czerwca 2015 roku 42 osobowa grupa seniorów i osób niepełnosprawnych uczestniczyła w zorganizowanej przez Zarząd Rejonowy PZERiI w Jaworzynie Śląskiej pielgrzymko-wycieczce na Górę św. Anny i parku miniatur sakralnych w Olszowej.
Emeryci i osoby niepełnosprawne uczestniczyły we mszy św. odprawianej między innymi w ich intencji w Sanktuarium św. Anny znajdującej się na najwyższym wzniesieniu Opolszczyzny. Pomimo ograniczeń ruchowych wszyscy uczestnicy dotarli na górę, mogli podziwiać piękno budowli i modlić się w intencjach własnych oraz podziwiać piękną panoramę okolicy.

Po indywidualnym zwiedzeniu kalwarii wszyscy uczestniczyli w obiedzie w Domu Pielgrzyma, ogromnej budowli mieszczącej 1200 osób.
Kluski śląskie bez dziurki, tradycyjne danie śląskie i pieczeń wieprzowa większości bardzo smakowały.
Po obiedzie uczestnicy mogli zobaczyć najpiękniejsze budowle sakralne w Polsce i świecie. Uczestnicy oglądali Bazylikę i Plac św. Piotra w Rzymie, Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie, Katedrę Santa Maria Del Flore we Florencji, Katedrę i Krzywą Wieżę w Pizie, Katedrę Matki Bożej Wniebowziętej w Sienie, Bazylikę św. Marka w Wenecji, Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie, Katedrę Notce Dane w Paryżu oraz kościoły i sanktuaria w Krakowie, Opolu, Gdańsku, Nysie, św. Lipce.
Pogoda była zamówiona i oprócz kilku minut letniego deszczu przy zachmurzonym niebie umożliwiła wszystkim uczestnikom skorzystać w pełni z zaplanowanych atrakcji. Członkowie Zespołu Jaworznianie swoimi piosenkami i wspaniałym nastrojem zintegrowali grupę.
O godz. 22-tej potwornie zmęczeni, ale zadowoleni, szczęśliwie wszyscy wrócili do domów.
Wycieczkowicze udowodnili, że niepełnosprawność nie jest powodem do zamykania się w domach, a przebywanie z innymi ludźmi dodaje siły i wiary w siebie.
 

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30