Aktualności

Zmiany w ZUK-u

Zmiany w ZUK-u

29-04-2015

Od 17 kwietnia ZUK Sp. z o.o. ma nowego prezesa. Dotychczasowego Marka Zawiszę zastąpił Ryszard Sobański. Przypomnijmy, że spółka powstała z przekształcenia Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w 2013 roku. Dla skutecznego przeprowadzenia tego typu działań kluczowym jest początkowy okres funkcjonowania przedsiębiorstwa na rynku.

Ponieważ jednym z istotnych celów, jakie postawiono decydując się na utworzenie spółki, było zapewnienie harmonijnej i skutecznej współpracy z gminą, burmistrz działający w imieniu gminy, jako właściciela zaproponował, aby funkcję prezesa objął będący wówczas równocześnie zastępcą burmistrza Pan Marek Zawisza. Przyjęte rozwiązanie pozwoliło zrealizować postawiony cel, gdyż umożliwiało właściwą koordynację i współpracę działań podejmowanych przez Spółkę, której podstawowym zleceniodawcą jest gmina Jaworzyna Śląska. Sporo prac zlecanych przez gminę mogło być wykonywanych przez spółkę, bez konieczności zlecania ich podmiotom zewnętrznym.

Wspólnie z Panem Markiem Zawiszą uznaliśmy, że okres przejściowy i organizacyjny Spółka ma już za sobą. W związku z tym, podjąłem decyzję, żeby Pan Marek Zawisza ponownie w całości swojego czasu pracy wrócił do zadań zastępcy burmistrza. Świadczy to o tym, że wysoko cenię sobie jego pracę i uznałem, że w perspektywie nadchodzących aplikacji i projektów realizowanych m.in. w ramach Aglomeracji Wałbrzyskiej, lepszym będzie wykorzystania wiedzy, umiejętności i predyspozycji bezpośrednio w pracy urzędu – informuje Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz.

Korzystając z okazji chciałem bardzo serdecznie podziękować Panu Markowi Zawiszy za pracę, która w minionym okresie wymagała bardzo dużego zaangażowania. Równocześnie chcę podkreślić, że wybór nowego Prezesa ZUK-u był bardzo przemyślany. Postawiliśmy na Pana Ryszarda Sobańskiego, osobę z bogatym doświadczeniem, gwarantującą dalszy rozwój Spółki – podsumowuje burmistrz.

 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30