Aktualności

25-02-2015

Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych wygrało kolejny, szósty już konkurs, przeprowadzany przez Bank Gospodarstwa Krajowego o realizację Inicjatywy Jeremie na Dolnym Śląsku.

Pozyskana kwota unijnych funduszy to 5 mln zł, które stowarzyszenie przeznaczy na finansowanie, w formie symbolicznie oprocentowanych pożyczek, rozwojowych inwestycji mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Zaledwie 11 grudnia ubiegłego roku, SSIG zakończyło wart także 5 mln zł piąty projekt a w całym 2014 r. pozyskało w dwóch konkursach 10 mln zł, z których udzieliło przedsiębiorcom pożyczek na 1,5%!

Przypomnijmy, że Jeremie to inicjatywa finansowego wspierania rozwoju, potencjału i konkurencyjności małych przedsiębiorstw (w tym także nowo powstających i jednoosobowych), decyzją Samorządu Województwa, wdrażana na Dolnym Śląsku od 2010 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych pozyskuje kapitały i udziela pomocy naszym przedsiębiorcom od samego początku istnienia tego programu. Łącznie ze świeżo wygranym konkursem, zdobyło do dyspozycji małych przedsiębiorców 25,5 mln złotych. Jednym z ważniejszych i interesujących efektów tego działania jest to, że 33% udzielonych pożyczek przeznaczone zostało na umożliwienie podjęcia po raz pierwszy, własnej działalności gospodarczej osobom młodym, wchodzącym dopiero na trudny rynek pracy.

Działania SSIG są doceniane. W minionym roku stowarzyszenie dwa razy otrzymało nagrody finansowe Banku Gospodarstwa Krajowego a 19 września, na Ogólnopolskiej Gali Przedsiębiorczości w Warszawie, jako jedyne z Dolnego Śląska i jedno z pięciu w Polsce, statuetkę za realizację projektu Jeremie w regionie i wspieranie z sukcesem lokalnej przedsiębiorczości.
 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30