Aktualności

Jaworzyna 60+ czyli... niezwykły pomysł na wolontariat

Jaworzyna 60+ czyli... niezwykły pomysł na wolontariat

17-12-2014

Od kwietnia do grudnia 2014 roku Fundacja Spichlerz Kultury realizowała na terenie naszej gminy projekt "Wolontariat osób w wieku 60+ jako nowy model funkcjonowania społeczności lokalnej w Gminie Jaworzyna Śląska". 15 grudnia w Klubie Seniora w Jaworzynie Śląskiej, w obecności burmistrza i uczestników projektu, odbyło się jego uroczyste podsumowanie.

Obejrzeliśmy pokaz zdjęć ze wspólnie zorganizowanych wydarzeń, nie obyło się bez wzruszeń i śmiechu, a jest co wspominać- bowiem w ramach tych kilku miesięcy współpracy odbyło się 14 warsztatów, 3 imprezy artystyczne oraz wycieczka. Nawiązaliśmy również współpracę z przedszkolem "Chatka Puchatka". Do twórczego i kreatywnego spędzania czasu zaprosiliśmy najstarszych i najmłodszych mieszkańców gminy. Zajęcia odbywały się na zmianę w różnych miejcowościach: Bagieńcu, Czechach, Piotrowicach, Starym Jaworowie, Jaworzynie Śląskiej. Była to niezwykła okazja do podzielenia się swoimi pasjami i talentami przez naszych wolontariuszy 60+, a najmłodszym dostarczyła wielu nietuzinkowych przeżyć. Na realizacji projektu skorzystali nie tylko jego uczestnicy- miał on pozytywny wpływ na funkcjonowanie całej społeczności, przyczyniając się do pogłębiania więzi i budowania sąsiedzkiej solidarności. Na finałowym spotkaniu Panie Violetta Mazurek i Stefania Grajaszek zapewniły o chęci kontynuowania podobnych działań.

Wszystkich mieszkańców gminy zachęcamy do odwiedzania strony internetowej projektu www.jaworzyna60plus.pl Można się z niej dowiedzieć o tym, co się wydarzyło w ramach projektu.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wspierali nas w realizacji.
Projekt był współfinansowany ze środków Rządowego Programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Zdjęcia z realizacji projektu.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30