Aktualności

MKS Karolina trzecią siłą dolnośląskiego kolarstwa

MKS Karolina trzecią siłą dolnośląskiego kolarstwa

19-11-2014

Po raz kolejny w Dzierżoniowie odbyło się podsumowanie tegorocznego sezonu kolarskiego na Dolnym Śląsku. Tradycyjnie gospodarzem była drużyna, która zwyciężyła w klasyfikacji generalnej wszystkich konkurencji kolarskich. Podczas Dolnośląskiej Gali Kolarskiej nagrody, puchary i wyróżnienia wręczał zaproszony na tą uroczystość burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz.

Sekcja kolarska MKS Karolina Jaworzyna Śląska po rewelacyjnym sezonie swoich zawodniczek w kategorii młodziczek, czyli duetu Paulina Pastuszek i Sara Tonder, okazała się bezkonkurencyjna w Challenge’u Dolnośląskiego Związku Kolarskiego. Dziewczyny w kategorii wyścigów szosowych oraz w kolarstwie górskim zajęły indywidualnie dwie pierwsze lokaty, odpowiednio Paulina i Sara. Również dobre, szóste miejsce zajęła Kamila Pastuszek, a jedenaste Martyna Wojas. W kategorii młodzików w Challenge’u MTB piąte miejsce zajął Jakub Bieliński, Jakub Żuraw – trzynaste , Bartosz Smereczniak siedemnaste, a Jakub Lisiecki dwudzieste czwarte. W kategorii juniorów Grzegorz Dobroń był czternasty. W klasyfikacji szosowej młodzików Jakub Bieliński był jedenasty, a Jakub Żuraw dwunasty. W klasyfikacji juniorów dziesiąty był Szymon Potoniec, a czternasty Grzegorz Dobroń. MKS Karolina zajął trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej MTB, ulegając tylko drużynom KK Jama Wałbrzych i UKS Centrum Nowa Ruda. W klasyfikacji wyścigów szosowych nasz klub zajął szóstą pozycję.

W klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn (młodzik + junior młodszy + junior + orlik) po raz pierwszy w pięćdziesięcioletniej historii sekcji kolarskiej, sekcja MKS-u Karolina zajęła trzecie miejsce na Dolnym Śląsku, za LKS-em Atom Dzierżoniów i KK Jama Wałbrzych. Podczas uroczystości w Dzierżoniowie, na ręce burmistrza Grzegorza Grzegorzewicza, podziękowania za pomoc i wsparcie otrzymane od gminy Jaworzyna Śląska złożyli prezes klubu Łukasz Czajkowski, trener Antoni Szewczyk oraz zawodnicy i działacze klubu. Tegoroczny sukces sekcji kolarskiej z Jaworzyny Śląskiej cieszy tym bardziej, że w tym roku sekcja obchodzi 50-lecie swojego istnienia.

/FOTO: Paweł Tonder/

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30