Aktualności

Zdjęcia do filmu “Persona non grata”

Zdjęcia do filmu “Persona non grata”

09-10-2014

Od 8 do 13 października br. w Jaworzynie Śląskiej, na terenie węzła kolejowego oraz Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku będą realizowane zdjęcia do filmu fabularnego pod tytułem „Persona non grata”. Film opowiada opartą na faktach historię Chiune Sugihary – japońskiego dyplomaty, zwanym często “japońskim Schindlerem”, który w czasie II Wojny Światowej ratował Żydów przed zagładą, pomagając im w opuszczeniu terenów okupowanych przez Nazistów.

Akcja filmu rozgrywa się w różnych miejscach ówczesnej Europy, jednak całość zdjęć ma być realizowana w Polsce, w tym między innymi w Jaworzynie Śląskiej. W filmie zagrają znani polscy aktorzy, między innymi: Zbigniew Zamachowski, Borys Szyc i Agnieszka Grochowska. Film jest produkcji japońskiej, natomiast realizacją zajmuje się polska firma Akson Studio Sp. z o. o.

“Persona non grata” to kolejny film, którego ujęcia kręcone są w jaworzyńskich plenerach. W sierpniu ubiegłego roku w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej oraz na bocznicy prowadzącej z Jaworzyny Śląskiej do Pastuchowa realizowano zdjęcia do filmu „Letnie Przesilenie” produkcji firm Prasa i Film (Polska) i Sunday Filmproduktions GmbH (Niemcy).

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30