Aktualności

Udany Piknik

Udany Piknik

29-09-2014

W minioną sobotę stadion sportowy w Jaworzynie Śląskiej należał do dzieci ze świetlic środowiskowych w naszej gminie. Frekwencja, podobnie jak pogoda dopisała. We wspólnej zabawie wzięło udział około 150 uczestników.

Organizatorem Pikniku "Pożegnanie Lata 2014 " była Gmina Jaworzyna Śl., Młodzieżowa Rada Miejska z Jaworzyny Śl. oraz Fundacja na Rzecz Wspierania Osób Potrzebujących "INTEGRACJA" z Jaworzyny Śl.

Na dzieci i młodzież z całej Gminy czekało wiele atrakcji - malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych,kącik plastyczny, konkursy, gry i zabawy sportowe, które pozwoliły na współdziałanie drużyn i wzbudziły ducha sportowej rywalizacji między poszczególnymi świetlicami środowiskowymi. W trakcie imprezy odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym oraz prowadzona został również rozmowa na temat udzielania pierwszej pomocy. Do dzieci przybyli również policjanci, którzy zwrócili uwagę, no to, jak dbać o własne bezpieczeństwo.
Niezawodni również okazali się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Jaworzyny Śl., którzy zorganizowali profesjonalny pokaz pierwszej pomocy.
W trakcie zabawy na stadionie pojawili się motocykliści ze swoimi pięknymi maszynami. Każde dziecko mogło sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Piknik był świetną okazją do pożegnania lata, przywitania nowego roku szkolnego oraz aktywnego spędzania wolnego czasu.W trakcie imprezy dzieci mogły skosztować kiełbaski z grilla. Na koniec Pikniku zwycięzcy poszczególnych konkursów zostali obdarowani nagrodami.

I miejsce zajęła świetlica środowiskowa z Jaworzyny Śl.
II miejsce Witków
III miejsce Piotrowice
IV miejsce Pasieczna

Pozostali uczestnicy otrzymali słodkości. Każda świetlica dostała również nagrody, które wręczone zostały przez Pana Burmistrza Grzegorza Grzegorzewicza(nagrody zostały ufundowane przez Gminę Jaworzyna Śl., Młodzieżową Radę Miejską z Jaworzyny Śl. oraz Fundację na Rzecz Wspierania Osób Potrzebujących "INTEGRACJA" z Jaworzyny Śl).

Podziękowania należą się Panu Sebastianowi Grajaszkowi, Pani Dagmarze Wyłub, Radzie Młodzieżowej z Jaworzyny Śl. oraz Fundacji na Rzecz Wspierania Osób Potrzebujących "INTEGRACJA" za pomoc podczas Pikniku .
Nie zapominamy również o sponsorach bo bez nich trudno byłoby zorganizować takie przedsięwzięcie, a w szczególności byli nimi: Państwo Anna i Jacek Wychowankowie, Pan Tomasz Mojsa oraz pracownicy stacji paliw w Nowym Jaworowie.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30