Aktualności

Lekcja w Krzyżowej

Lekcja w Krzyżowej

25-09-2014

W piątek, 12 września, grupa uczniów naszego gimnazjum wzięła udział w konferencji , zorganizowanej przez MDSM „Krzyżowa” dla młodzieży powiatu świdnickiego, z przedstawicielem Landtagu Niedersachsen, rządu Dolnej Saksonii, panem Klausem Peterem Bachmanem. Polityk zajmuje stanowisko wiceprzewodniczącego Landtagu, jest również posłem do Bundestagu, parlamentu niemieckiego.

W spotkaniu tym oprócz naszych uczniów uczestniczyła również młodzież z I LO w Świdnicy. Organizator spotkania oprowadził najpierw uczestników po Krzyżowej i przybliżył historyczne znaczenie tego miejsca. Niemiecki polityk podczas konferencji również nawiązywał do szczególności tego miejsca, w którym często dochodzi do dialogu pomiędzy przedstawicielami różnych narodów, kultur, wyznań, poglądów politycznych i światopoglądów. Głównym tematem konferencji była obecna sytuacja polityczna na świecie, a przede wszystkim na Ukrainie. Uczniowie zadawali politykowi pytania dotyczące nie tylko jego stosunku do sytuacji na wschodzie, ale również bardziej prywatne, np. co sądzi o naszym kraju. Pan Bachman jako przedstawiciel pokolenia powojennego wyraził szacunek i podziw wobec naszego narodu za dokonania polityczne i gospodarcze po przełomie w roku 1989. Postrzega on Polskę jako kraj pełen uroku, gościnny i ceni polską kuchnię. Chętnie przyjeżdża na Dolny Śląsk, skąd pochodziła jego matka.

W swoich wypowiedziach przybliżył nam również land Dolnej Saksonii ze stolicą w Hanowerze. Polityk apelował do młodzieży, aby bardziej interesowała się polityką po to, by mieć wpływ na otaczającą nas rzeczywistość, a także na przyszłą sytuację na świecie. Spotkanie byłą bardzo interesujące i stanowiło dobrą lekcję WOS-u, historii i j. niemieckiego.
 

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30