Aktualności

Piknik sympatyków Solidarności

Piknik sympatyków Solidarności

12-08-2014

Z okazji XXXIV rocznicy powstania NSZZ “Solidarność”, w Jaworzynie Śląskiej, 9 sierpnia 2014 roku, odbył się Piknik Rodzinny Solidarności. Impreza ma już cztery lata i corocznie organizowana jest przez członków Komisji Zakładowej NSZZ “Solidarność”przy ZPS “Karolina” sp. z o. o., SOKiBP w Jaworzynie Śląskiej, członków Młodzieżowej Rady Miejskiej i Klubu Młodzieżowego oraz sympatyków “Solidarności”.

Tradycyjnie już impreza rozpoczęła się turniejem piłki nożnej, w którym wzięły udział drużyny: KZ NSZZ “S” ZPS “Karolina”, Colgate-Palmolive Manufacturing Poland Sp. z o. o. oraz reprezentacja Samorządowców Gminy Jaworzyna Śląska. W Turnieju zwyciężyła drużyna gospodarzy – związkowców z “Karoliny”. Drugie miejsce przypadło pracownikom firmy “Colgate”, a trzecie – Samorządowcom. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom, upominki otrzymali także najlepsi zawodnicy z każdej drużyny, wybrani przez sędziego głównego zawodów oraz organizatorów.

O godzinie 15:00 odbyło się uroczyste otwarcie imprezy, którego dokonali Przewodniczący Komisji Zakładowej “Solidarności” – Pan Ireneusz Besser – wraz z zaproszonymi gośćmi honorymi: Burmistrzem Jaworzyny Śląskiej Panem Grzegorzem Grzegorzewiczem, Zastępcą Burmistrza Panem Markiem Zawiszą, Prezesem Zarządu ZPS “Karolina” Sp. z o. o. Panem Andrzejem Miszczakiem, Wiceprezesem zakładu Panem Józefem Dziedzicem oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Świdnickiego Panem Krzysztofem Sołtysem.

Po oficjalnym otwarciu przyszedł czas na zabawę i rozrywkę. Zarówno ci młodsi, jak i starsi mogli skorzystać z urządzeń rozrywkowych czeskiego lunaparku “Rochela”, doskonałego cateringu oraz wziąć udział w różnego rodzaju konkursach i zawodach, organizowanych przez członków Klubu Młodzieżowego oraz członków Komisji Zakładowej NSZZ “Solidarność”. W zawodach w podnoszeniu ciężarka ponad głowę (18 kg) zwyciężył Tomasz Dyrda (50 podniesień), najsilniejszą z Pań (ciężarek 8 kg) została Pani Halina Kulczyk. W drużynowym turnieju przeciągania liny najlepszym team’em okazała się ekipa “Drukarni”, a Fiata 126p, czyli kultowego “malucha” najszybciej przepychali z miejsca na miejsce Radosław Karpiński z Pawłem Kulczykiem. Turniej strzelania z broni pneumatycznej wygrał Krzysztof Pasikowski. Oprócz tych zawodów odbyły się także mini-konkursy dla dzieci, prowadzone przez młodych wolontariuszy pod okiem opiekuna Klubu Młodzieżowego – Pana Sebastiana Grajaszka. W konkursie plastycznym na najładniejszy rysunek poświęcony jaworzyńskim zakładom produkcji porcelany, zwyciężyła praca Aleksandry Cichockiej. Duże emocje wzbudził wyścig rowerowy dla przedszkolaków i dzieci ze szkół podstawowych, który zorganizował trener jaworzyńskich kolarzy – Pan Antoni Szewczyk. Przeprowadzono także loterię fantową. Fundatorami nagród w konkursach i turniejach byli ZPS “Karolina” Sp. z o. o., Gmina Jaworzyna Śląska oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej. Impreza przebiegła przy pięknej pogodzie i pełnym słońcu, zakończyła się zabawą taneczną, która potrwała do późnych godzin nocnych.

źródło: http://www.sokibp.pl/

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30