Aktualności

Spotkanie z przedstawicielami spółek kolejowych

Spotkanie z przedstawicielami spółek kolejowych

31-07-2014

30 lipca 2014 r. w Urzędzie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej odbyło się spotkanie Władz naszej Gminy z przedstawicielami spółek kolejowych PLK S.A., Oddziału Gospodarki Nieruchomościami PKP S.A. oraz Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej. Tematem spotkania była przyszłości terenów i obiektów budowlanych, znajdujących się w obrębie węzła kolejowego Jaworzyna Śląska.

Gmina Jaworzyna Śląska od kilku lat wyraża zainteresowanie przejęciem od kolejowych spółek części gruntów, leżących w obrębie stacji Jaworzyna Śląska. Wymieniane pisma i spotkania nie przynosiły jednak do tej pory oczekiwanego efektu. Podczas spotkania strony doszły jednak do porozumienia i zarówno PLK S.A., jak i PKP S.A. zapowiedziały przystąpienie do czynności związanych z wydzieleniem działek, które mają zostać przejęte przez Gminę Jaworzyna Śląska. Na terenie obecnego, prowizorycznego parkingu oraz części torowiska, wzdłuż ulicy Powstańców, ma powstać duży parking dla samochodów. Tory nr 41 i 39 mają zostać zlikwidowane, podobnie jak szpecące obecnie wygląd miasta i ulegające stopniowej destrukcji ogrodzenie. Ilość dostępnych miejsc parkingowych ulegnie znaczącemu zwiększeniu, co z pewnością odciąży ulice miasta.

Przedstawiciele kolejowych spółek omówili także sprawę postępów w modernizacji jaworzyńskiego dworca kolejowego, które są wykonywane zgodnie z planem. Dyrektor M. Grabiński (PLK S.A.) zapowiedział, że w roku 2015 rozpocznie się także kompleksowy remont stacji kolejowej. Obejmie on prace budowlane na wszystkich trzech peronach, w tym podniesienie peronu 1 i 3 na odpowiednią wysokość.

"Od początku dziejów Jaworzyny Śląskiej kolej była jednym z głównych motorów rozwoju naszego miasta. Po latach rozkwitu, a następnie braku funduszy i zaniedbań, kolejową infrastrukturę Jaworzyny czeka dobry okres. Najważniejsze, że ten dobry okres przyniesie także wymierne korzyści dla mieszkańców naszej gminy." - mówi Burmistrz Jaworzyny Śląskiej - Grzegorz Grzegorzewicz.

 

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30