Aktualności

Absolwenci pożegnali jaworzyńskie Gimnazjum

Absolwenci pożegnali jaworzyńskie Gimnazjum

26-06-2014

Dobiegający końca rok szkolny 2013/2014 można uznać za bardzo dobry dla jaworzyńskiego Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ceremonia pożegnania klas trzecich, która odbyła się 27 czerwca 2014 r., uwieńczyła całoroczny wysiłek uczniów tej szkoły. Stała się ona jednocześnie okazją do podsumowania trzech lat wytężonej pracy uczniów i nauczycieli oraz nagrodzenia najlepszych absolwentów.

Tytuł „Prymusa Gimnazjum” otrzymał Maciej Bagiński z klasy 3b, który uzyskał średnią ocen 5,61, a także jeden z najwyższych wyników z egzaminu gimnazjalnego. Kolejnymi prymusami zostali: Mateusz Zapotoczny z klasy 3b i Kinga Żelazna z klasy 3c. Cała trójka została godnie uhonorowana. Przewodniczący Rady Miejskiej, Pan Artur Nazimek, jak co roku, przyznał stypendium, ufundowane z własnych środków. Zarząd Zakładów Porcelany Stołowej „Karolina” sp. z o. o. będący od lat sponsorem jaworzyńskiego gimnazjum, podarował porcelanowe serwisy, a Burmistrz Jaworzyny Śląskiej, Pan Grzegorz Grzegorzewicz, tradycyjnie przekazał dla najlepszych uczniów sprzęt multimedialny.

Dodatkowo nagrodzono 13 uczniów, którzy ukończyli szkołę ze średnią powyżej 4,75.
Wyróżnieni gimnazjaliści otrzymali stypendium za wyniki w nauce od Dyrektora szkoły Pana Krzysztofa Sołtysa, a także wnioski o przyznanie stypendium w wysokości 100 złotych miesięcznie, które będą wypłacane z budżetu Gminy Jaworzyna Śląska.

Doceniono nie tylko uczniów osiągających ponadprzeciętne wyniki w nauce, ale także tych, którzy zdobyli laury na zawodach sportowych. Fundatorem nagród dla sportowców był Pan Grzegorz Grzegorzewicz – Burmistrz Jaworzyny Śląskiej.

Zakończenie roku było tez okazją do podsumowania tegorocznego egzaminu gimnazjalnego, który w tym roku okazał się dużym krokiem naprzód dla uczniów i nauczycieli z Jaworzyny Śląskiej. Czterech gimnazjalistów napisało egzamin bezbłędnie, osiągając 100% możliwych do zdobycia punktów. Co ciekawe, każdy z nich w innej dziedzinie: Mateusz Zapotoczny z matematyki i przedmiotów przyrodniczych, Konrad Andrzejak z języka angielskiego, Oskar Kaszubowski z języka polskiego oraz Łukasz Cieślak z matematyki. Uczniowie Gimnazjum nr 1 w części przyrodniczej przekroczyli średnią wojewódzką o 2% i średnią krajową o 0,9%, cały egzamin napisali na poziomie średniej wojewódzkiej, co jest bardzo dużym postępem w porównaniu do ubiegłego roku.

Miłym akcentem podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego był moment wręczenia statuetek „Przyjaciela Gimnazjum” dla osób, które swoją pracą w sposób szczególny wspierają rozwój szkoły. Statuetki otrzymali: Pan Hieronim Fabiś, Pan Artur Nazimek, Pan Grzegorz Grzegorzewicz, Pan Marek Zawisza i Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Agnieszka Hałdaś.

Podczas rozstania z nauczycielami, kolegami i koleżankami ze szkolnej ławki, z niejednego oka popłynęły strumienie łez. Nawet największym twardzielom miękną w tym dniu serca. Wiązanki kwiatów w podziękowaniu dla nauczycieli i pracowników szkoły przekazali wdzięczni absolwenci. Chociaż przygoda z gimnazjum trwa tylko trzy lata, to jest to wyjątkowy okres w rozwoju młodego człowieka. Jako pierwszoklasiści są jeszcze dziećmi, które uczą się zasad, przystosowują do nowej rzeczywistości. W klasie drugiej przysłowiowo „dają się we znaki” nauczycielom, a także swoim rodzicom. W trzeciej, kiedy są już ukształtowanymi, młodymi ludźmi chciałoby się ich zatrzymać na dłużej, jak drogocenny skarb, lecz właśnie w tym momencie trzeba się z nimi pożegnać.

Polska ma różne skarby ukryte w ziemi, posiada ogromne bogactwa naturalne. [...] Jednakże najważniejszą sprawą, największym naszym bogactwem są dzieci i młodzież.'' – kardynał Stefan Wyszyński

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30