Aktualności

Dni Goethego w Bagieńcu

Dni Goethego w Bagieńcu

23-06-2014

Tegoroczna, pierwsza po wielu latach edycja Dni Goethego w Bagieńcu zgromadziła liczne grono miłośników literatury, teatru, sztuk plastycznych i fotografii.
Pomimo zmiennej pogody odbyły się wszystkie zaplanowane wydarzenia, których większość rozgrywała się w plenerze, w malowniczych zakątkach Bagieńca.

W sobotę rozpoczęliśmy od warsztatów dla dzieci prowadzonych przez pracwacowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy. Następnie liczne atrakcje czekały na młodzież i dorosłą publiczność: plener fotograficzny w stylu epoki romantycznej, slam poetycki, monodram w wykonaniu Doroty Pawlickiej oraz rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego. Warto przy tym wspomnieć, że na konkurs wpłynęło 77 zdjęć od 32 osób z całej Polski. Organizatorzy wybrali autorów trzech najlepszych zdjęć w każdej kategorii: „Romantycznie“ Piotra Pietrygi z Jedliny Zdrój, „Cierpienie“ Aleksandry Durdyń z Wrocławia, „Burza i napór“ Małgorzaty Jasińskiej z Grudziądza. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez slep Empik w Galerii Świdnickiej a ich prace zostaną opublikowane na łamach ogólnopolskiego portalu Kulturaonline.pl.

Finałem dnia był niezwykły spekakl „Kubuś i jego Pan“ w wykonaniu aktorów z Teatru Bezdomnego im. Bohumiła Hrabala w Żarowie.
W niedzielę w pierwszej kolejności można było wziąć udział w warsztatach: lierackich prowadzonych przez Wojciecha Korycińskiego, kuglarskich „Zaułek Kuglarzy“ prowadzonych przez Tomasza Nycza i Wojciecha Mistrzyka oraz decoupageu, które poprowadziły Monika Masłowska oraz Elżbieta Dudziak w ramach Pikniku Międzypokoleniowego. Było radośnie, kreatywnie i prawdziwie międzypokoleniowo - w warsztatach, tańcach na łące i plenerowej kawiarence wzięli udział zarówno najmłodsi, młodzież, dorośli i seniorzy z Gminy Jaworzyna Śląska. W niedzielę odbyło się również spotkanie z bajkopisarką, panią Eweliną Kościelniak, która wprowadziła dzieci w bajkowy świat bohaterów swoich książek podczas towarzyszących spotkaniu warsztatów.
Po południu, w drugiej odsłonie artystycznej sceny plenerowej mieliśmy przyjemność obejrzeć zaskakujący monodram „Mój Mono.Meta.Teatr“ w wykonaniu Tomasza Nycza. Finałem dnia i zarazem całej imprezy był koncert muzyki etnicznej w wykonaniu świdnickiej grupy Tantua. Przez cały weekend towarzyszył nam również świdnicki antykwariat Exlibris, który przewietrzył swoje półki na bagienieckiej łące. Barwne tło dla wydarzeń stanowiły prace uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Były to bardzo twórcze dwa dni, pełne poezji, dźwięków, wzruszeń, ciekawych spotkań i dobrego jadła.

Wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu licznego grona partnerów. Fundacja Spichlerz Kultury dziękuje za pomoc wszystkim współorganizatorom wydarzenia: Starostwu Powiatowemu w Świdnicy, Gminie Jaworzyna Śląska, Fundacji Teatr Bezdomny, Samorządowemu Ośrodkowi Kultury w Jaworzynie Śląskiej, grupie Świdnicka Fotografia Niezależna, gurpie Spotkania z Poezją, III Liceum Ogólnokształcącemu w Świdnicy, sklepowi Empik w Galerii Świdnickiej, Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy, grupie Tantua, Makeup by Maks, projektantce mody Theo Doro, Galerii Retro z Wrocławia, firmie Guliwer, antykwariatowi Exlibris oraz najlepszym na świecie wolontariuszom.
A dla wszystkich, którym dotrzeć się nie udało, mamy dobre wieści: już za rok spotykamy się w Bagieńcu na kolejnych Dniach Goethego. Serdecznie zapraszamy!

przyg. Maria Zięba

 

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30