Aktualności

Radosna niedziela

Radosna niedziela

02-06-2014

Tegoroczny Dzień Dziecka przypadł w niedzielę, a więc najlepszy dzień do świętowania. W tym dniu, w Jaworzynie Śląskiej już przed południem rozpoczęto imprezę dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. O organizację atrakcji dla dzieci zadbała młodzież skupiona w Klubie Młodzieżowym, działającym przy Ośrodku Kultury.

Pomysłów na zabawne i miłe spędzenie czasu było co niemiara. Dzieci mogły wziąć udział w licznych zabawach, mini-turniejach i grach. Nie mogło zabraknąć malowania twarzy i puszczania baniek mydlanych. Wszyscy bawili się wspaniale. Do niektórych zabaw wciągnięto także rodziców, którzy mogli wykazać się takimi umiejętnościami jak karmienie swoich podopiecznych z zamkniętymi oczyma, czy też picie soczków na czas przez maga-słomki.

Świętowanie, tego dnia miało również swoją drugą odsłonę. Bezpośrednio po Dniu Dziecka Parafia pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Jaworzynie Śląskiej zorganizowała Festyn Parafialny, który przyciągnął setki jaworzynian. W trakcie festynu można było zobaczyć występy artystyczne dzieci i młodzieży z naszej gminy. Tradycyjnie odbyła się loteria fantowa, w której głównymi nagrodami były między innymi pobyt w Hotelu Gołębiewski w Jeleniej Górze, meble, rowery, sprzęt AGD. Losy rozeszły się błyskawicznie. Na przybyłych czekały także dobrze zaopatrzone stoiska gastronomiczne, zaopatrzone m.in. w pyszne pierogi i wypieki własnej produkcji. Cała impreza po raz kolejny odbyła się na placu za kościołem, przy ulicy Towarowej. Na zakończenie imprezy odbyła się zabawa taneczna. Cały dochód z Festynu Parafialnego zostanie przeznaczony na remont Kościoła w Jaworzynie Śląskiej.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30