Aktualności

Spotkanie z Kresami

Spotkanie z Kresami

20-05-2014

W Gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej ostatnie dni upłynęły nam pod znakiem spotkań i imprez zawiązanych z Kresami. Stanowiły one podsumowanie tegorocznej akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, w której nasza szkoła uczestniczyła już po raz trzeci.
Gościliśmy zespół „Białe skrzydła” z Białorusi.

Od 15 do 18 maja przebywał w Jaworzynie Śląskiej białoruski zespół z Mołodeczna „Białe skrzydła”, który zaproszony został przez organizatorów akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” na zorganizowany we Wrocławiu V Koncert Kresowy. 34 członków zespołu zamieszkało w gościnnych domach naszych uczniów. Za co dziękujemy serdecznie wszystkim rodzinom, które przyjęły młodzież pod swój dach i otoczyły ją wspaniałą opieką. Pobyt w Polsce spędzili bardzo pracowicie. Dwukrotnie wystąpili w Hali Stulecia we Wrocławiu. W sobotę – 17 maja, zaprezentowali swoje umiejętności przed publicznością zgromadzoną na otwarciu nowo wybudowanego obiektu wielofunkcyjnego. Dyrekcja i nauczyciele jaworzyńskiego gimnazjum zadbali również o to, by goście poznali Jaworzynę Śląską i naszą szkołę.
 

Udział w wielkim Koncercie Kresowym.

Trzydziestoosobowa delegacja uczniów i nauczycieli oraz poczet sztandarowy naszego gimnazjum wzięli udział w V Koncercie Kresowym, który odbył się w Hali Stulecia we Wrocławiu. Na tę wielką uroczystość zaproszone zostały szkoły, które przez cały rok aktywnie pracowały w ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Imprezę rozpoczęła wielka parada pocztów sztandarowych z ponad 100 dolnośląskich szkół. Pani Grażyna Orłowska – Sondej – inicjatorka i organizatorka akcji oraz Dolnośląski Wicekurator Oświaty - Pani Danuta Leśniewska podziękowały wszystkim instytucjom, które zaangażowały się w działania na rzecz ratowania polskich cmentarzy i pomocy Kresowianom. Szczególne podziękowania skierowane zostały do pracowników i uczniów naszego gimnazjum, ich rodziców oraz do wszystkich mieszkańców naszej gminy. Zebraliśmy bowiem podczas kwest największą ilość pieniędzy spośród wszystkich dolnośląskich szkół. Pani Orłowska- Sondej oraz Pani Wicekurator złożyły podziękowania na ręce Dyrektora Gimnazjum Pana Krzysztofa Sołtysa oraz Burmistrza Jaworzyny Śląskiej Pana Grzegorza Grzegorzewicza. To piękne wyróżnienie naszej szkoły stało się możliwe dzięki współpracy, pomocy i życzliwości wielu osób: władz miasta, dyrekcji i pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Szczególne podziękowania kierujemy do osób, które nie przeszły obojętnie koło kwestujących wolontariuszy i wrzucili datki do ich puszek.
Anna Ryś, Wiesław Dybeł
 

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30