Aktualności

Obiekt wielofunkcyjny na Stadionie Miejskim oficjalnie otwarty

Obiekt wielofunkcyjny na Stadionie Miejskim oficjalnie otwarty

22-05-2014

W minioną sobotę, 17 maja 2014 r. otwarto oficjalnie nowy obiekt wielofunkcyjny na Stadionie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej. Otwierając uroczystość, Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz i jego Zastępca Marek Zawisza, po przywitaniu wszystkich przybyłych, przedstawili historię związaną z obiektem sportowym na Stadionie Miejskim i jego odbudową po pożarze w 2012 roku.

Następnie dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi, a ks. kanonik Jan Stokłosa dokonał poświęcenia obiektu. W trakcie oficjalnej części uroczystości oprócz podziękowań dla osób, które pomagały Miejskiemu Klubowi Sportowemu w trudnych chwilach po pożarze w 2012 roku, wręczono także odznaczenia klubowe i związkowe dla lokalnych działaczy sportowych. Uroczystość miała również część artystyczną. Zebrani obejrzeli wspaniałe występy zespołów ludowych z Mołodeczna na Białorusi. Po części oficjalnej przybyli gości i mieszkańcy mogli zobaczyć oddawaną do użytku inwestycję.

Oprócz przybyłych na tę uroczystość mieszkańców miasta i gminy Jaworzyna Śląska, na nasze zaproszenie odpowiedzieli goście. A byli wśród nich m.in.: ks. kanonik Jan Stokłosa, senator RP Wiesław Kilian, posłanki Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Teresa Świło, honorowa obywatel gminy Jaworzyna Śląska i była Prezes Zarządu MKS „Karolina” Bożena Mechla, przedstawiciele władz samorządowych: Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa, Wicestarosta Alicja Synowska, członek Zarządu Powiatu Świdnickiego Sabina Cebula, Przewodniczący Rady Powiatu w Świdnickiego Krzysztof Sołtys, radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Elżbieta Gaszyńska, Zastępca Prezydenta Miasta Świdnica Ireneusz Pałac, Zastępca Burmistrza Strzegomia Wiesław Witkowski, Wójt Gminy Dobromierz Jerzy Ulbin, radni Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej na czele z jej Przewodniczącym Arturem Nazimkiem, członkowie honorowi, działacze i zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego „Karolina”, członek Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej i Prezes Zarządu DZPN Andrzej Padewski, Prezes Zarządu OZPN w Wałbrzychu Dariusz Stachurski.

Przybycie tak wielu usportowionych samorządowców było okazją do rozegrania meczu piłki nożnej pomiędzy Samorządowcami, a trzecioligową drużyną kobiecą Darboru Bolesławice. Pomimo mało zachęcających warunków atmosferycznych zmagania na boisku dostarczyły wielu emocji, a pojedynek, jak to często w takich sytuacjach bywa, zakończył się remisem 6:6.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30