Aktualności

Dworzec kolejowy doczeka się remontu

Dworzec kolejowy doczeka się remontu

17-02-2014

Wszystko wskazuje na to, że nowy rok przyniósł wreszcie konkrety dotyczące dworca kolejowego w Jaworzynie Śląskiej. Po wielu rozmowach burmistrza Grzegorza Grzegorzewicza z władzami PKP na temat tej inwestycji spółka PKP S.A. w ostatnim dniu stycznia ogłosiła wyniki przetargu na przebudowę dworca kolejowego w Jaworzynie Śląskiej.

Remont dworca swoim zakresem obejmować będzie zarówno całość budynku wraz z częścią pasażerską oraz część, która zostanie wykorzystana przez instytucje samorządowe. Kompleksowo zostanie zagospodarowany także teren przydworcowy z chodnikami oraz parkingiem.

W przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyła Firma Budowlana Eugeniusz Dota z Poznania, która zaoferowała wykonanie remontu za 5.830.842,20 złotych. Jeśli uda się pomyślnie zakończyć procedurę przetargową i sprawnie podpisać umowę, to wykonawca będzie potrzebował roku na wykonanie prac.

Natomiast na początku lutego PKP S.A. ogłosiła wynik przetargu na zarządzanie i pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego dla realizacji zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa dworca kolejowego Jaworzyna Śląska”. W tym postępowaniu wybrano ofertę konsorcjum firm: Biuro Inwestorskie Janusz Rybka oraz Biuro Inwestorskie sp. z o. o. z Wrocławia opiewającą na kwotę 83.394,00 zł.

- Cieszę się, że po trwających sporo czasu rozmowach i przesuwaniu czasu rozpoczęcia procedur uruchamiających rozpoczęcie modernizacji dworca na reszcie inwestycja zaczyna być realna. Nie muszę przekonywać jak ważna jest ona dla Jaworzyny Śląskiej. Jaworzyna to miasto kolei, a dworzec jest wizytówką nie tylko szeroko rozumianych kolei, ale również gminy. Mam nadzieję, że w najbliższych latach będzie rozwijać będzie się lokalny transport kolejowy, a wraz z tym rozwojem na znaczeniu zyska nasza stacja kolejowa i miasto. Korzystając z okazji chciałbym podziękować władzom PKP za podjęte decyzje oraz Pani Poseł Katarzynie Mrzygłockiej za osobiste wsparcie - mówi Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz.

Z przykładowymi realizacjami, w których uczestniczyła firma, która zwyciężyła w przetargu, można zapoznać się na stronie firmy: http://www.fbdota.pl/

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30