Aktualności

„Jaworzyna Śląska dawniej i dziś” – podsumowanie roku

„Jaworzyna Śląska dawniej i dziś” – podsumowanie roku

03-12-2013

Dobiegł końca projekt „Jaworzyna Śląska dawniej i dziś”. W związku z jego zakończeniem w Samorządowym Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursach, poświęconych Gminie Jaworzyna Śląska, które zostały zorganizowane w ramach projektu.

We wszystkich przedsięwzięciach, które przeprowadził SOKiBP, wzięło udział ponad 130 osób, z czego w konkursach nagrodzonych i wyróżnionych zostało ponad 30. Nagrody rzeczowe, ufundowane przez jaworzyński Ośrodek Kultury oraz pamiątkowe dyplomy laureatom wręczyli Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz i Dyrektor SOKiBP Sylwester Bartczak.

Prace nagrodzone w konkursach plastycznym i fotograficznym można podziwiać na wystawie, znajdującej się na I piętrze SOKiBP. Zachęcamy Państwa także do lektury wspomnień, które zostały nagrodzone w specjalnym konkursie literackim. Znajdują się one pod tym adresem: Wspomnienia o Gminie Jaworzyna Śląska.

W tym roku Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w ramach projektu „Jaworzyna Śląska dawniej i dziś” zrealizował następujące działania:

Turniej Wiedzy o Gminie Jaworzyna Śląska
Gra Miejska
Konkurs plastyczny „Moja Jaworzyna Śląska”
Konkurs fotograficzny „Gmina Jaworzyna Śląska w kadrze”
Konkurs literacki „Moje wspomnienie związane z Gminą Jaworzyna Śląska”

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim za aktywny udział w przedsięwzięciach, które mają na celu integrację społeczności naszej gminy wokół wspólnego dziedzictwa historycznego i kulturalnego. Jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursów i imprez, szczególnie ze względu na przyszłoroczną, sześćdziesiątą rocznicę nadania praw miejskich Jaworzynie Śląskiej. Oczywiście zachęcamy Państwa do regularnego odwiedzania strony internetowej www.dawniejidzis.jaworzyna.net, gdzie będą ukazywać się materiały związane z historią Gminy Jaworzyna Śląska.

« Powrót

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30