Aktualności

Koncertowa wymiana

Koncertowa wymiana

22-10-2013

W dniach od 14 do 19 października, 15 uczniów naszego gimnazjum uczestniczyło w wymianie szkolnej z uczniami ze szkoły partnerskiej w Niemczech. W ciągu pobytu gimnazjaliści poznali gminę oraz miasto partnerskie Pfeffenhausen, zwiedzili ratusz – siedzibę tamtejszych władz, a także szkołę, w której mieli okazję wziąć udział w lekcjach.

Wraz z niemieckimi uczniami uczestniczyli w wycieczce do Landshutu, miasta słynącego z odbywającego się w nim co cztery lata Wesela Landshuckiego, na pamiątkę wesela Jadwigi Jagiellonki, córki Kazimierza Jagiellończyka, z księciem bawarskim, Jerzym Bogatym - w roku 1475. Uczniowie zwiedzili również zamek Trausnitz, bazylikę pod wezwaniem św. Marcina i św. Kastulusa oraz okazałą salę ratuszową z malowidłami obrazującymi słynne wesele.

W kolejnym dniu udali się do Monachium, gdzie mieli okazję zobaczyć Allianz Arenę, lotnisko, Muzeum BMW, Stare Miasto wraz z Marienplatz, a na nim Nowy Ratusz. W trakcie pobytu w stolicy Bawarii był również czas na spacer po centrum miasta.

Wieczory nasi uczniowie spędzali u niemieckich rodzin, a ostatnie dni wymiany wypełnił udział w projekcie muzycznym. Miał on na celu przygotowanie uczniów do koncertu perkusyjnego w ostatnim dniu wymiany i polegał między innymi na nauce gry na instrumentach perkusyjnych pod okiem pary muzyków-trenerów, występujących pod nazwą „Pan Tao”.
Punktem kulminacyjnym wymiany był 45 minutowy koncert uczniów polskich i niemieckich przed 250-osobową publicznością, który rozbudził wiele pozytywnych emocji i wrażeń.

Uczestnicy wymiany powrócili do Polski w sobotę wieczorem bogatsi w nowe doświadczenia, znajomości i wiedzę o kraju naszych zachodnich sąsiadów, którą podzielą się w ramach realizacji projektu gimnazjalnego „Wymiana 2013”.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30