Aktualności

Piłkarze z Nowic mają nową szatnię

Piłkarze z Nowic mają nową szatnię

18-10-2013

Venus Nowice, występujący w rozgrywkach A klasy, jest kolejną drużyną piłkarską w naszej gminie, która doczekała się nowego obiektu sportowego. Po meczu, rozgrywanym 13 października, w którym Venus rozgromił Włókniarza Głuszyca (5:0) odbyło się uroczyste otwarcie obiektu.

Na tej miłej uroczystości nie zabrakło miejscowej społeczności. Obecny był wykonawca prac. Przybyli również piłkarze, członkowie rady sołeckiej, sołtys oraz radny z Nowic Pan Marian Gawron. Władze gminy reprezentowali Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz wraz z Zastępcą Markiem Zawiszą oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Ireneusz Besser. Goście oprócz gratulacji przywieźli również drobne prezenty do wyposażenia nowego obiektu, ufundowane przez gminę Jaworzyna Śląska oraz Zarząd ZPS Karolina Sp. z o.o.
Szatnia, którą cieszą się piłkarze Venus ma prawie 150 m2 powierzchni użytkowej. W obiekcie znajdują się: pokój-szatnia gospodarzy, pokój-szatnia gości, szatnia sędziów magazyn gospodarczy i magazyn sprzętu. Każda z szatni wyposażona jest w węzeł sanitarny (natryski, toalety, umywalki). Część przeznaczona dla gości i gospodarzy dzielona jest roletą antywłamaniową z możliwością połączenia tych dwóch pomieszczeń. W ramach przedsięwzięcia utwardzono również teren kostką betonową ułatwiając dojście do obiektu.

Zadanie było realizowane od grudnia 2012 do sierpnia 2013 r., a wykonawcą była firma Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ML - PROFI ze Świdnicy. Koszt inwestycji to kwota ok. 340 000 zł brutto. Gmina na powyższą inwestycję pozyskała dofinansowanie (80% kosztów kwalifikowanych) w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” realizowanego przez lokalną grupę działania o nazwie Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu”.

« Powrót

Galeria

Archiwum aktualności

JAWORZYNA ŚLĄSKA

 
 
 

Kontakt

Urząd Miejski w Jaworzynie Ślaskiej
58-140 Jaworzyna Ślaska, ul. Wolności 9
tel. centrala: +48 (074) 85-88-230
faks: +48 (074) 85-88-253
e-mail: urzad@jaworzyna.net

Godziny otwarcia urzędu

Pn. - Pt.: 7:30 - 15:30

Godziny otwarcia kasy

Pn. - Pt.: 8:00 - 11:00, 12:00 - 14:30